Zavřít reklamu

Qualcomm má koncem měsíce představit svůj nový vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 3, který bude podle všeho debutovat v příští vlajkové řadě Samsungu Galaxy S24. Ještě předtím však oznámil, že ve spolupráci s Googlem pracuje na čipu pro chytré hodinky, který využívá architekturu instrukční řady RISC-V. Je to poprvé, co společnost vyvíjí čip s touto architekturou, což by mohlo znamenat začátek jejího odklonu od architektury ARM.

Qualcomm, který je známý svými mobilními čipsety Snapdragon a 4G/5G modemy, uvedl, že ve spolupráci s Googlem vyvíjí čipy řady Snapdragon Wear založené na architektuře RISC-V pro chytré hodinky se systémem Wear OS. Díky tomu bychom se mohli v budoucích chytrých hodinkách dočkat vysoce výkonných a energetických efektivních čipsetů. Qualcomm však zatím nezveřejnil název ani časový rámec představení prvního RISC-V čipu.

Google a Qualcomm spolu se Samsungem jsou již součástí nového konsorcia RISE pro vývoj čipsetů, softwaru a aplikací vycházejících z architektury RISC-V. Konsorcium bylo založeno proto, aby nabídlo alternativu ke společnosti ARM a její architektuře stejného jména, která v současnosti zcela dominuje smartphonům, chytrým hodinkám a používá ji také mnoho počítačů a serverů.

„Jsme nadšeni, že můžeme využít RISC-V a rozšířit naši platformu Snapdragon Wear jako přední dodavatel čipů pro Wear OS. Naše inovace platformy Snapdragon Wear pomohou ekosystému Wear OS rychle se vyvíjet a zefektivnit uvádění nových zařízení na trh po celém světě,“ uvedl Dino Bekis, viceprezident a generální ředitel divize Wearables and Mixed Signal Solutions společnosti Qualcomm.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.