Zavřít reklamu

One UI 6.0 přijde se spoustou nových funkcí ale i změn těch stávajících. Samozřejmě je to vzrušující, protože se naše zařízení naučí mnoha novinkám. Ne všechny změny ale musí být nutně k dobrému. Samsung to se změnou názvu aplikací jistě nemyslí špatně, jenže tohle dost možná přepálil. 

V One UI najdete skutečné množství aplikací výrobce, a je to logické. Jedná se o paletu titulů, které nám mají nabídnout možnost plnohodnotně využít zařízení, aniž bychom si museli cokoli instalovat z Google Play a Galaxy Store. Novinka není žádnou raketovou vědou, společnost prostě a jednoduše z názvu svých aplikací odstraní označení Samsung. Ostatně o aplikaci Samsung Music, že se změní jen na Music, jsme vás již informovali. Nakonec tento trend převezmou i další tituly. 

Z aplikace Samsung Members tak bude jen Members, ze Samsung Wallet jen Wallet, ze Samsung Health jen Health, ze Samsung Notes jen Notes, ze Samsung TV Plus jen TV a tak se může pokračovat dále, podstatu změny jste asi pochopili. Na naše každodenní používání to asi nebude mít vliv, takže v čem je ten problém? Samsung toto přejmenování nedělá pro všechny aplikace a zejména pro ty, kteří s produkty Samsungu začínají, to může být poněkud matoucí. Pořád totiž zůstanou aplikace, jako Samsung Food, Samsung Free, Samsung Global Goals, Samsung Kids, Samsung Shop a další. K tomu je zde třeba ještě Galaxy Wearable nebo SmartThings, které jsou součástí ekosystému, ale název společnosti neobsahují již nyní.

Jak zjistit, jaká aplikace patří Samsungu? 

Odpověď je nasnadě – hledáním. Když napíšete do vyhledávání Samsung, zobrazí se vám aplikace, které označení Samsung mají stejně jako ty, které o něho přišly. Je tomu ostatně tak již nyní, kdy hledání výrazu předloží i tituly, jako Galaxy Store, Galaxy Wearable nebo Internet. Stejné to bude i v One UI 6.0, kdy zde dostanete výsledky jako Music, Cloud, Health, Notes, Smart Switch atd. Pravděpodobně nám nicméně nezbyde nic jiného, než si zvyknout. Za chvíli nám to ale možná přijde samozřejmé, jako je tomu u aplikací Googlu.

Dnes nejčtenější

.