Zavřít reklamu

Zatímco možnost zobrazit místní počasí v aplikaci Mapy Google mají uživatelé iOS již několik let, v rámci systému Android dosud k dispozici nebyla. Google tuto funkci zavádí do Map pro Android téměř čtyři roky poté, co se objevila v systému iOS.

Redaktor kanálu Google News Telegram Nail Sadykov, se podělil o snímky obrazovky, jež novou funkci zobrazující informace o počasí v reálném čase na základě aktuální polohy v Mapách Google pro Android ukazují. Přístup k místnímu počasí zprostředkovává samostatná ikona v horní části rozhraní. Po klepnutí na ni, aplikace otevře nové okno, ve kterém se zobrazí kvalita ovzduší v daném místě i předpověď počasí na několik následujících hodin. Funkce se zatím nerozšířila, na základě prvních snímků obrazovky uživatele @bhusankumar2k2 lze však v dohledné době očekávat její širší dostupnost.

Mapy Google místni počasí scren

Přestože čekání na zavedení pro systém Android v tomto případě trvalo možná až příliš dlouho, zdá se, že obecně má Google zájem posouvat poskytování informací o počasí ve všech zařízeních bez ohledu na operační systém. Například uživatelské rozhraní počasí v aplikaci Google bylo při debutu tabletu Pixel v červnu 2023 přepracováno pomocí Material You a v současné době se redesign zavádí na všechny telefony Pixel. Kromě nového vzhledu společnost také integrovala data ze systémů senzorů amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru, s cílem poskytnout přesnější údaje.

Již v květnu 2023 se proslýchalo, že společnost Google pracuje na samostatné aplikaci pro počasí. To by nakonec odstranilo nutnost vstupovat do aplikace Google a lovit zde informace. Zároveň by tak k údajům mohly přistupovat například Hodiny Google a další. Spuštění aplikace Počasí pro Wear OS v kombinaci s indiciemi v kódu Hodin Google vedlo mnohé k přesvědčení, že takový postup je reálnou variantou. Přestože se tak zatím nestalo, je velmi pravděpodobné, že tuto funkcionalitu Google nabídne v rámci prosincového Pixel Feature Drop, známého také jako Android 14 QPR1.

Absence okamžitého přístupu k údajům o počasí se může zdát jako drobná nepříjemnost. Mnoho lidí se však na tyto informace spoléhá, pročež jejich začlenění do Map Google by mělo zvýšit bezpečnost na cestách. V době, kdy se potýkáme se stále většími extrémy, rozhodně dává smysl, že společnost Google investuje do této oblasti pro uživatele systému Android. Je však zřejmé, že kromě designu je třeba ještě zapracovat na zefektivnění dostupnosti.

Mapy Google v Google Play

Dnes nejčtenější

.