Zavřít reklamu

Samsung je již několik let nezpochybnitelným lídrem na trhu se skládacími smartphony. Již nějakou dobu se proslýchá, že pracuje na jejich evoluci v podobě telefonu s rolovacím displejem. Je však možné, že dříve než on takovéto zařízení představí dva čínští technologičtí obři.

Podle informací webu The Elec plánují čínské společnosti Vivo a Transsion (pod druhou zmíněnou patří značky Infinix, Itel a Tecno) představit každá jeden smartphone s vysouvacím form faktorem a rolovacím displejem do konce příštího roku. Jejich cílem je prý tato zařízení uvést na scénu jako první a nechat tak za sebou právě Samsung.

Společnosti si měly uvědomit, že korejskému obrovi nemohou konkurovat na trhu se skládacími smartphony. Aby to kompenzovaly, chtějí se prý stát prvními, kdo na trh uvede vysouvací telefony s rolovacím displejem, a tím dokázat čínské vládě, že jsou před zbytkem světa ve vývoji produktů s novými form faktory napřed.

Druhá zmíněná společnost takovéto zařízení předvedla již před více než rokem. Jmenuje se Transsion Phantom Ultimate a používá displej od čínské firmy CSOT. Web v této souvislosti tvrdí, že Transsion by mohl rolovací obrazovky od této firmy použít i ve svém chystaném vysouvacím smartphonu. Pokud jde o Vivo, to má v této věci jednat s displejovou divizí Samsungu Samsung Display.

Rolovací displeje mají oproti těm ohebným nezanedbatelnou výhodu – nevytváří se na nich rýha. Kromě toho umožní výrobcům nabídnout větší obrazovku na menší ploše, čímž se jim otevřou zcela nové možnosti. Rolovací displej veřejnosti ukázal již dříve i Samsung, přičemž se spekuluje, že zařízení s ním uvede na trh v roce 2025.

Skládačky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.