Zavřít reklamu

Galaxy Z Fold5 je pořád žhavou novinkou Samsungu, která není na trhu ještě ani měsíc. Ani to nicméně nebrání tomu, abychom již nyní viděli, jak bude vypadat nástupce. Jedná se sice jen o maketu, ale asi se shodneme, že by to vlastně nevadilo, kdyby se nakonec realizace dočkala a takto skutečně Galaxy Z Fold6 vypadal.

Video a fotografie nemá na svědomí nikdo jiný, než leaker Ice Universe. Je nicméně poměrně vtipné, že jeho příspěvek se netočí kolem Foldu ale Galaxy S24 Ultra. U tohoto vrcholného telefonu Samsungu totiž leaker předpovídá zrušení zahnutého displeje a aktuální maketou Foldu se snaží dát své spekulaci na váze, protože v příspěvku zmiňuje jasnou podobnost designu – obě zařízení by totiž měla mít stejný design jejich přední strany, a to i s rámečky kolem displeje (které nakonec mohou být přece jen o něco tenčí).

Maketa Foldu6 samozřejmě není funkční a vypadá dost plastově, nicméně lze si na ní všimnout jedné velké novinky. Tou je prostor mezi oběma zavřenými částmi, mezi kterými není ani náznak nějakého prostoru. Znamená to tedy, že by k sobě mohly obě části ideálně dolehnout a tím pádem by se do vnitřku složeného zařízení už konečně nedostával žádný prach. Video nicméně neukazuje otevření telefonu.

Do představení Galaxy S24 Ultra a stejně tak Foldu6 zbývá ještě poměrně hodně času a je klidně možné, že video jen ukazuje jeden ze zvažovaných návrhů možného designu skládací novinky společnosti. Očekává se, že Galaxy S24 Ultra bude mít 6,78palcový AMOLED displej s rozlišením QHD+ a poměrem stran 19,5:9. Panel bude jasnější, a to s maximálním jasem až 2 500 nitů.

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.