Zavřít reklamu

Nedávno představený telefon Google Pixel 8 Pro je podle žebříčku webu DxOMark novým šampionem v oblasti displeje. První místo si vysloužil zejména díky vynikající čitelnosti a barvám.

Pixel 8 Pro se stal podle webu DxOMark nejlépe hodnoceným telefonem v oblasti displeje. Získal vysoká skóre v každé ze šesti dílčích kategorií, kterými jsou Readability (čitelnost), Color (barva), Video, Touch (dotyk), Motion (pohyb) a Artifacts. Nejvyššího hodnocení dosáhl v kategoriích Color a Readability (164 a 162 bodů) a nejnižší v kategorii Artifacts (121 bodů). Celkově dosáhl skóre 154 bodů. Shodou okolností přesně tolik získal i jeho sourozenec Pixel 8, který nicméně v kategoriích Readability, Color a Artifacts dostal o bod méně.

Web na displeji Pixelu 8 Pro kromě barev a čitelnosti vyzdvihl i „příjemné“ vykreslování videa ve formátu HDR10 a „hladké a reaktivní“ skrolování. Mezi zápory uvedl to, že nejtmavší detaily mohou být za horších světelných podmínek trochu nižší nebo že při držení telefonu jednou rukou může dojít k nechtěným dotykům okrajů dlaní.

Pro srovnání: nejlepší nový iPhone, tedy iPhone 15 Pro Max, v testu displeje získal 149 bodů a obsadil 6. místo a aktuální nejvyšší „vlajka“ Samsungu Galaxy S23 Ultra dosáhla 148 bodů a figuruje na 10. místě. Zajímavé je, že hned za novými Pixely se se skóre 152 bodů umístil nový ohebný telefon korejského obra Galaxy Z Fold5 (celý žebříček viz zde). Připomeňme, že Pixel 8 Pro disponuje 6,7palcovým LTPO OLED displejem s variabilní obnovovací frekvencí až 120 Hz (přepíná se mezi 1–120 Hz), rozlišením 1344 x 2992 px a vrcholovým jasem 2400 nitů.

Nové Google Pixely 8 můžete koupit zde

Dnes nejčtenější

.