Zavřít reklamu

Je třeba přiznat, že rok 2023 byl s ohledem na nové produkty Samsungu velice plodný. Dočkali jsme se řady telefonů, skutečné nálože tabletů, máme zde i něco, k čemu se společnost vrátila po skutečně dlouhé době. Je ale něco, čeho bychom se mohli dočkat ještě do konce roku? 

Samozřejmě nejsme žádní analytici, takže nemáme navázání na nějaké dodavatelské řetězce. Vycházíme jen z obecných informací a úniků, které se nyní točí vlastně jen už kolem řady Galaxy S24. Tím v podstatě dáváme i odpověď na to, co nás ještě letos čeká za hardwarové novinky. 

Hned v lednu jsme se dočkali nové řady Galaxy S23, chvíli na to přišla nová Áčka, kdy zde tím nejzajímavějším byl jistě model Galaxy A54. V létě přišly skládačky, tedy Galaxy Z Fold5 a Z Flip5, hodinky Galaxy Watch6 a Watch6 Classic stejně jako řada tabletů Galaxy Tab S9. Nyní jsme se dočkali řady FE, do které spadá Galaxy S23 FE, tablety Galaxy S9 FE nebo Galaxy Buds FE. Hned vzápětí poměrně překvapivě došlo na Galay SmartTag2. V Indii nyní vyšly také tablety Galaxy Tab A9 a čekáme, jestli dorazí i na tuzemský trh.

Rekapitulace je to tedy obsáhlá a s rukou na srdci můžeme říci, že vše se Samsungu letos velice povedlo. Ať už jde o redesign modelů Galaxy S23 i nových Áček, tak postupná evoluce skládaček nebo nový tracker, který je designově nezaměnitelný se svou konkurencí. Mnozí mají také radost z návratu modelu Classic u Galaxy Watch. Máme zde říjen a do konce roku zbývají dva a půl měsíce, co v nich tedy od jihokorejské společnosti ještě očekávat?

Především Android 14 a One UI 6.0 

Na představení nových produktů spíše zapomeňme, všechno už tady máme a pokud něco přijde, bude to pravděpodobně jen na asijské trhy. My spíše netrpělivě vyhlížíme, kdy Samsung začne vydávat ostrou verzi Androidu 14 se svou nadstavbou One UI 6.0 na podporované modely. Ještě do konce měsíce by mělo dojít na řadu Galaxy S23, později na letošní Áčka a ještě později na starší vlajky a ohebné telefony. Do konce prosince by ale mělo být hotovo a všechny podporované modely by se měly dočkat své aktualizace.

Galaxy S23 FE 

Pak je zde ještě jedna nedořešená věc, a tou je Galaxy S23 FE. Stále totiž nevíme, kdy se u nás začne prodávat a za kolik. Samsung nicméně řekl, že by měl svou novinku i na náš trh přinést ještě v tomto roce. To je tedy jediná hardwarová věc, která je pro nás a pro náš trh asi ještě otázkou, jinak máme jasno. Nezbývá tedy než směrovat pozornost na začátek roku 2024 a očekávanou vlajkovou řadu klasických smartphonů v podobě Galaxy S24.

Produkty Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.