Zavřít reklamu

Králem segmentu skládacích smartphonů je již několik let Samsung, v poslední době mu však roste významná konkurence, především ze strany čínských gigantů, jako je Xiaomi nebo Oppo. Nyní se na vstup na trh s ohebnými telefony připravuje další velký čínský výrobce OnePlus, který má již za pár dní představit skládací prvotinu s názvem OnePlus Open. Nyní unikly její první rendery a také cena.

Rendery, které zveřejnil web WinFuture, potvrzují to, o čem se v minulých dnech spekulovalo, a to že OnePlus Open bude převlečený Oppo N3 Fold, který by měl být představen také v nejbližších dnech. Na rozdíl od něj má však být první skládačka OnePlus dostupná na mezinárodních trzích včetně Evropy. Z renderů kromě toho plyne, že zařízení bude dostupné minimálně ve dvou barvách, a to černé a zelené.

OnePlus Open bude podle dostupných úniků disponovat vnějším OLED displejem s úhlopříčkou 6,31 palců a 7,8palcovým ohebným OLED zobrazovačem dodaným čínskou společností BOE. Pohánět jej má aktuální vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2, který prý bude spárovaný s 16 GB operační a 256 GB vnitřní paměti. Zadní fotoaparát, sídlící v obřím kruhovém modulu, má být trojitý s rozlišením 48, 64 a 48 MPx, přičemž druhý má sloužit jako teleobjektiv s 3x optickým přiblížením a třetí jako ultraširokoúhlý objektiv. Hlavní fotoaparát má umět natáčet videa v rozlišení až 8K při 30 fps.

Z tento týden uniklých fotografií zmíněné skládačky Oppo vyplývá, že OnePlus Open bude mít jen velmi málo viditelnou rýhu na ohebné obrazovce, ve srovnání s pátým Z Foldem téměř neviditelnou. Oproti němu bude také mít širší oba displeje a bude tenčí. Podle webu bude OnePlus Open na americkém trhu stát 1 699 dolarů (zhruba 39 400 Kč). Pro srovnání: Galaxy Z Fold5 se v USA prodává od 1 800 dolarů (zhruba 41 700 Kč; u nás jej Samsung nabízí od 44 990 Kč). Uveden na scénu má být již 19. října.

Dnes nejčtenější

.