Zavřít reklamu

Po oznámení Asistenta s Bardem minulý týden vývoj v aplikaci Googlu nabírá na obrátkách. Kromě Pixelů 8 se technologický gigant pravděpodobně chystá nabídnout Asistenta s Bardem i v dalších zařízeních Pixel poháněných Tensorem, a také u řady Galaxy S23 a S24 Samsungu.

Je třeba říci, že se informace zakládají na dekompilaci nejnovější verze aplikace, kterou Google nahrál do svého obchodu. Tento proces poskytuje pohled na různé části kódu, na základě kterých lze odhadnout budoucí vývoj. Ve finále se však společnost může rozhodnout i pro odlišný postup. Pokusíme se tedy rozvést některé možnosti, na něž informace kódu ukazují.

V rámci nejnovější beta verze aplikace Google 14.41 se společnost z Mountain View kromě Pixelů 8 a 8 Pro zaměřuje konkrétně na Asistenta s Bardem na chystaném Galaxy S24 a jak bylo řečeno úvodem, lze jeho podporu s velkou pravděpodobností očekávat také u telefonů Pixel 6 a novějších, stejně jako v případě řady Galaxy S23.

Minulou středu Google uvedl, že „brzy rozšíří službu Asistent s Bardem mezi vybrané testery“. Další fáze pak má následovat během několika příštích měsíců, přičemž by se na její realizaci mohla podílet například Search Generative Experience Googlu.

Odhad dalšího vývoje dostupnosti Asistenta s Bardem by mohl vypadat zhruba takto: Jako první se dostane k rukám uživatelů Pixelů 8 a začátkem příštího roku bude k dispozici stejná zkušenost majitelům smartphonů řady Galaxy S24. Poté se před širší dostupností pravděpodobně dostanou na řadu starší Pixely založené na Tensoru a spolu s nimi řada Samsung Galaxy S23.

Ve svém blogovém příspěvku společnost Google uvedla, že přístup k Asistentovi s Bardem na mobilních zařízeních se systémy Android a iOS budeme mít v nadcházejících měsících.

Informace uvnitř aplikace Google 14.41 obsahují příklady vzorových dotazů, které lze Asistentovi položit. Zde jsou některé z nich:

  • Pomoz vysvětlit dětem, proč se objevují duhy.
  • O víkendu se chystám pozorovat velryby a chci být odborníkem na kosatky, řekni mi o nich několik jedinečných údajů.
  • Pomoz mi napsat děkovný dopis kolegovi za to, že se snaží jít nad rámec svých povinností.
  • Načrtni mi příspěvek na sociální sítě o mé letní stáži.
  • Pomoz mi zařadit do mého jídelníčku více rostlinných variant.
  • V listopadu chci podniknout výlet na jihozápad USA. Jaká jsou nejkrásnější místa k navštívení?

Jakmile se Google Asistent s Bardem zabydlí ve větší míře, uvidíme, jak bude tyto a mnohé další úkoly i dotazy, se kterými se na něj uživatelé obrátí, zvládat vyplnit a zodpovědět.

Dnes nejčtenější

.