Zavřít reklamu

Samsung v posledním desetiletí v závodě hlasových asistentů se svým Bixbym objektivně zaostával za konkurenty Alexou, Asistentem Google i Siri. Zdá se však, že s ním má v blízké budoucnosti velké plány. Na veletrhu IFA 2023 totiž odhalil, že do něho zavede pokročilou generativní umělou inteligenci.

Samsung během své tiskové konference na veletrhu IFA 2023 oznámil plány na zavedení generativní AI do hlasového asistenta Bixby. Uvedl také, že Bixby bude spolu s platformou Tizen od příštího roku integrován do všech jeho domácích spotřebičů.

Generativní umělá inteligence je pokročilá forma AI, kterou používají nástroje jako ChatGPT, Google Bard, Dall-E a další a která dokáže porozumět složitým větám a nabídnout informace více způsoby. I když aktuální spotřebiče Samsungu a jeho a produkty pro chytrou domácnost poháněné Bixbym dokáží porozumět jednotlivým, přesně cíleným větám, budoucí produkty korejského giganta používající vylepšeného Bixbyho budou schopné chápat složité věty s více než dvěma významy. Tato pokročilá verze Bixbyho by mohla nejprve dorazit na smartphony a tablety.

„Když přemýšlíme o generativní umělé inteligenci, často myslíme na ChatGPT, ale neklademe si za cíl konkurovat tak vyspělé službě. I když uživatel nepoužije nastavený příkaz, Bixby porozumí kontextu konverzace a umožní přirozenější komunikaci,“ uvedl na veletrhu viceprezident divize domácích spotřebičů Samsungu Miyoung Yoo.

Samsung také plánuje dodávat všechny své budoucí domácí spotřebiče s operačním systémem Tizen RT, což je odlehčená verze OS Tizen. Za tímto účelem vyvíjí mikroprocesorovou jednotku (MPU), kterou bude používat ve všech svých budoucích domácích spotřebičích pro provozování funkcí systému Tizen RT a vylepšeného Bixbyho.

Společnost se kromě toho pochlubila, že na „plnohodnotném“ Tizenu běží již více než 15 milionů zařízení, přičemž očekává, že do konce letošního roku toto číslo stoupne na 20 milionů. Novou verzi Bixbyho a jeho funkce by Samsung mohl oficiálně představit na akci Samsung Developer Conference 2023, která se koná 5. října.

Chytré lednice koupíte zde

Dnes nejčtenější

.