Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co společnost Google vydala Android 14, čímž započal příchod nejnovější verze nejoblíbenějšího mobilního operačního systému na světě. Tato aktualizace přináší množství zajímavých i užitečných nových funkcí a vylepšení, jak je však pro velké aktualizace z prostředí Androidu typické, ani tentokrát se to neobešlo bez problémů.

Samotný Android 14 se jako každá nová verze operačního systému Googlu společně s novými funkcemi musí vypořádat také s chybami, které se v něm objevily. Nejnovějším významným problémem s ním spojeným se zdá být zpomalení Android Auto, jež se chová výrazně méně citlivě než obvykle.

Uživatelé se však potýkají i s několika dalšími obtížemi kromě zpožděných reakcí, jež hlásila řada z nich prakticky u každého programu, kdy softwaru trvá několik sekund, než jakkoli zareaguje na dotykový vstup, což velmi ztěžuje například hlášení událostí ve Waze. Kromě toho někteří lidé upozornili na problémy týkající se navigačních aplikací a spolehlivosti signálu GPS, dále řidiči zmiňují problémy se zvukem, chyby při přehrávání hudby a nevyhovující kvalitu zvuku i potíže se službami, jako je Spotify a YouTube Music.

Nechybí hlasy, jež si v souvislosti s Android Auto stěžují, že po instalaci systému Android 14 jsou náhle vypnuty hlasové povely a další skupina lidí tvrdí, že zvukové pokyny, které nabízejí například Mapy Google, Waze nebo jiné s nimi srovnatelné aplikace, zamrzají uprostřed věty. Nejedná se o nic nového, neboť v době uvedení Androidu 13 a Androidu 12 byly tyto problémy uživateli také hlášeny. Android 14 má tedy po vzoru svých předchůdců reálnou šanci většinu z nich poměrně brzy odstranit. Doufejme, že se to gigantovi z Mountain View povede co nejdříve, neboť současný stav je pro mnohé řidiče přinejmenším velmi neutěšený.

Dnes nejčtenější

.