Zavřít reklamu

Mobilních internetových prohlížečů je velká spousta. Svůj vlastní nabízí i Samsung a jmenuje se poměrně jednoduše – Samsung Internet Browser. I když pak má poměrně tvrdou konkurenci, daří se mu. Samozřejmě za to může především ten fakt, kolik je po světě již smartphonů Samsungu rozeseto. Nejpopulárnější ale určitě není. 

Stručně řečeno, Samsung Internet je výchozí webový prohlížeč dostupný na zařízeních Galaxy, včetně smartphonů, tabletů a chytrých hodinek. Je součástí One UI, ale uživatelé jiných Android zařízení, než jsou ty Samsungu, si jej mohou stáhnout prostřednictvím Google Play. Aplikace však u nich bude mít jistá omezení.

Podle StatCounter byl ale Samsung Internet v září 2023 3. nejoblíbenějším mobilním prohlížečem, což je fantastický úspěch i přes to, že mu patřilo „jen“ 4,37 % trhu. Jasným lídrem je Google Chrome, kterému patřilo 63,71 %, druhým je Safari, které používá většina uživatelů iPhonů. Podíl tohoto prohlížeče byl 25,84 %. Opera má 1,99 % a u nás méně známý UC Browser má podíl 1,63 %.

Source: StatCounter Global Stats – Browser Market Share

Co nabízí třetí nejoblíbenější prohlížeč? 

Přestože nabízí Samsung Internet výrazně odlišné prostředí než Google Chrome, tak je i tento webový prohlížeč ve skutečnosti založen na kódu Chromium. Od července 2023 běží na Chromiu verze 111. Nabízí tak stejný základ jako Chrome od Google, ale v některých ohledech se liší, aby vyhovoval uživatelům zařízení Samsungu.

Disponuje třeba četnými nástroji pro blokování reklam, má podporu pro S Pen, inkognito režim, který lze zabezpečit biometrickými údaji, režim čtení, možnost ukládání obsahu pro off-line čtení, zabezpečené automatické přihlášení na web, skener QR kódů, vestavěný tmavý režim a inteligentní anti-tracking (jde o funkci, která inteligentně identifikuje domény, které používají sledování napříč weby, a dokáže blokovat přístup k souborům cookie). 

Díky tomu, že je předinstalovaný v každém zařízení Samsungu, navíc nemusíte nic řešit a začít jej používat hned po startu telefonu, tabletu nebo hodinek. Společnost k němu nabízí i beta verzi, ve které můžete testovat nové funkce (stažení v Google Play zde). 

Dnes nejčtenější

.