Zavřít reklamu

Jak víme z minulého týdne, Exynos je zpět. Samsung totiž představil Exynos 2400, který logicky má pohánět vlajkovou řadu Galaxy S24. Jenže je zde několik výjimek, a to jiných, než tomu bylo v předchozích letech, kdy se z toho můžeme alespoň trochu radovat i my. 

Exynos 2200 v řadě Galaxy S22 to pěkně schytal. Přehříval se, snižoval výkon, a lidem se to nelíbilo. Samsung tedy u řady S23 dal všem to, co skutečně chtějí – po celém světě jen jeden čip, a to Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy, tedy speciální přetaktovanou verzi čipu na přání Samsungu. Konec Exynosů to být ale neměl.

Už nyní jej společnost oživila, když dala právě „teď již snad konečně“ odladěný Exynos 2200 do Galaxy S23 FE, představila ale i Exynos 2400, který má pohánět řadu Galaxy S24 (více se o něm dočtete zde). Jak se však nyní ukázalo, ne zcela. Samsung sice bude pořád rozdělovat trh na ten, kde budou Snapdragony a Exynosy (Jižní Korea a Evropa), to nicméně jen pro modely Galaxy S23 a S23+. K potěše všech by měl být Galaxy S24 Ultra osazen čipem Snapdragon 8 Gen 3 (For Galaxy?) celosvětově, a tedy i u nás.

Informoval o tom alespoň poslední dobou hodně činný leaker Revengnus v sociální síti X s odkazem na korejský magazín The Elec. Samsung měl na vývoj Exynosu 2400 dva roky, a tak se dá soudit, že jej neuspěchal a dal si na něm záležet. Mohlo by tak být skutečně jedno, kdyby na něm jela řada Galaxy S24 plošně, jenže ve Snapdragonu je ta jistota, kterou zákazník chce. Ti nejnáročnější tak budou uspokojeni nejen u nás, ale i kdekoli jinde.

Dnes nejčtenější

.