Zavřít reklamu

Čipy Tensor od Googlu se nijak zásadně neliší od Snapdragonů Qualcommu nebo řady Exynos Samsungu, společnost však přizpůsobuje své mobilní SoC tak, aby kladly o něco větší důraz na výpočty strojového učení. To mělo za následek příchod několika inovativních funkcí umělé inteligence společnosti Google, které se nejprve objevily v telefonech Pixel a teprve po několika měsících exkluzivity se rozšířily i do dalších zařízení se systémem Android. Tak tomu bylo i v případě Magic Eraseru debutujícím na Pixelu 6. Nyní se zdá, že Pixel 8 Pro bude následovat příkladu svého předchůdce s vylepšenou verzí.

Na akci Made By Google konané 4. října se hlavní hardwarový manažer společnosti Rick Osterloh podělil o zajímavé novinky a mezi jinými k nim patří, že Pixel 8 Pro bude prvním telefonem, na kterém přímo v zařízení poběží base model umělé inteligence Googlu. K dosažení tohoto cíle bylo zapotřebí úzké spolupráce napříč společností, jejímž výsledkem byla destilace modelu do verze dostatečně efektivní pro provoz na vlajkové lodi Pixel. I ta je však podle Osterloha skutečně složitá, přičemž Pixel 8 Pro dokáže spustit generativní AI s až 150krát větším počtem výpočtů než jeho předchůdce.

Odvážná tvrzení o umělé inteligenci jsou v dnešní době na technologických konferencích poměrně častá, schopnosti strojového učení Pixelu 8 Pro však mají významný dopad v reálném světě. Nástroj Magic Eraser, který uživatelé Pixelů využívají již dva roky, se v novém vlajkovém telefonu společnosti Google dočká výrazného vylepšení. Kromě dalších působivých funkcí Pixelu 8 Pro stran úprav fotografií, tak bude telefon vybaven funkcí, která se hodně podobá generativní výplni Photoshopu, ale ve formě přizpůsobené použití na telefonech.

Nechtěný objekt nebo osobu na fotografii bude možné odstranit podobně jako dříve, Pixel 8 Pro však dokáže vymazat mnohem větší části snímků, aniž by za sebou zanechal rozmazané nebo zkreslené pozůstatky. Podle Osterloha je to proto, že „místo prolínání okolních pixelů vytváří vylepšený Magic Eraser pixely zcela nové, které vyplní místa po autech, lidech nebo čemkoli jiném, co na snímku nechcete“.

Vzhledem k tomu, že podobné funkce svůj život začaly exkluzivně na nejnovějších Pixelech, než se nakonec rozšířily na starší verze smartphonů Googlu a další telefony se systémem Android, je možné, že se vylepšeného Magic Eraseru dočkáme ve Fotkách Google i na dalších zařízeních někdy v budoucnu, přestože se technologický gigant z Mountain View o takovém rozšíření nezmínil.

Dnes nejčtenější

.