Zavřít reklamu

Společnost Google letos slaví 25 let od svého vzniku a dnes má za sebou Keynote k představení Pixelů 8 a Pixel Watch 2. Čtvrt století je dostatečně dlouhá doba na to, aby se v historii firmy stihla objevit celá řada zajímavých hardwarových i softwarových produktů. Zatímco některé jsou s námi dodnes, jiné Google uložil k ledu. Pojďme dnes spolu zavzpomínat na 5 produktů z dílny Googlu, které zde s námi již nejsou.

Google+

Pamatujete si na dobu, kdy se Facebook těšil velké popularitě, a tehdy nově vzniklá sociální síť Google+ byla považována za jeho potenciálního vážného konkurenta? Google+ byl nejprve dostupný pouze na základě pozvánky. Namísto skupin přátel jste vytvářeli takzvané kruhy, v jejichž rámci jste mohli sdílet nejrůznější obsah. Z konkurence Facebooku nakonec nic nebylo, a provoz platformy Google+ byl definitivně ukončen v roce 2019.

Chromebooky od Googlu

Společnost Google vydala svůj první Chromebook, Chromebook Pixel, v roce 2013, a dala tak vzniknout řadě notebooků, které si získaly nadšenou fanouškovskou základnu. Tyto stroje byly přetechnizované a mnohem výkonnější, než by jakékoliv zařízení se systémem ChromeOS potřebovalo, ale právě proto si je řada uživatelů zamilovala. Společnost Google ukončila výrobu svých vlastních Chromebooků – respektive Pixelbooků – v září loňského roku.

Chromebooky vyrábí i společnost Samsung:

Google Play Music

Služba Google Play Music byla prvním pokusem společnosti Google o streamování hudby. Její výraznou funkcí byla možnost nahrát stávající hudební knihovnu. Pokud jste nechtěli platit za předplatné hudby, mohli jste si nahrát svá CD do služby Play Music a poté je zdarma streamovat do libovolného zařízení. Google také po určitou dobu umožňoval nakupovat hudbu ve stylu iTunes, přičemž zakoupené skladby se přehrávaly i prostřednictvím této aplikace. S příchodem YouTube Music umožnil Google přenos knihovny z Play Music.

Google Stadia

Google také relativně nedávno koketoval i s možností cloud gamingu. Herní streamovací služba Google Stadia měla nepopiratelně velký potenciál. Umožňovala uživatelům mít na cloudu vlastní herní knihovnu s možností streamování na zařízení s Androidem, do televize, a samozřejmě také na počítač. Uživatelé si ale stěžovali na řadu problémů včetně nestabilního provozu, a po čase byla služba zcela ukončena.

Google Glass

Před pár lety propukl velký rozruch kolem brýlí a headsetů pro rozšířenou realitu. Svou troškou do mlýna přispěla na tomto poli také společnost Google se svými Google Glass. Google Glass byly opravdu působivým produktem s řadou skvělých funkcí. Uživatelům se ale nelíbila představa, že by na ně někdo mohl neustále mířit kamerou, a brýle časem zcela ztratily šanci stát se běžnou záležitostí.

Dnes nejčtenější

.