Zavřít reklamu

Mnohokrát zaznělo, že po vzoru Applu Samsung použije u svých vlajkových telefonů na místo hliníku nerezovou ocel a poskytne tak zákazníkům prémiovější pocit v rukou, nikdy se tak ovšem nestalo. Důvodem by mohla být skutečnost, že nerezová ocel přece jen přidá relativně dost gramů k celkové hmotnosti zařízení.

Nyní se zdá, že Samsung stejně jako jeho rival nalezl zálibu v titanu. Modely iPhone 15 Pro a 15 Pro Max mají titanový rám, který údajně adoptuje i Samsung Galaxy S24 Ultra. Předchozí informace naznačovaly, že u modelů Galaxy S24 a Galaxy S24+ korejský gigant plánoval zůstat u stávajícího hliníkového rámu, ale podle nejnovějších zpráv, které se objevily v síti X, by se titanového rámu mohly dočkat všechny tři modely Galaxy S24.

Samsung je prý bude vyrábět pro základní model Galaxy S24 a ty pro Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra získávat od třetích stran. Otázkou je, jaký vliv to ve výsledku bude mít na konečnou cenu.

V souvislosti s využitím titanu je namístě poznamenat, že v případě iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max jím Apple nenahrazuje nerezovou ocel na 100 %. Titanový je pouze rám a vnitřní konstrukci tvoří hliník, což je v podstatě nezbytná kombinace, protože titan má velmi nízkou tepelnou vodivost, díky čemuž nedokáže dostatečně efektivně odvádět teplo. Neopomenutelná je také jeho cena, pročež jej Apple použil konzervativní množství, kdy tloušťka titanu je pouze 1 mm.

Samsung nepochybně zvolí podobný přístup, zejména pokud chce titanový rám nabídnout u všech třech modelů, aniž by zvýšil ceny. Informace je prozatím třeba brát z rezervou, s blížícím se uvedením řady Galaxy S24 jich bude jistě přibývat a situace bude jasnější.

Zbývá zamyslet se nad přínosem, který může znamenat titan pro řadu Galaxy S24. Přes poměrně vysoká očekávání totiž novému iPhonu v crash testech na odolnosti příliš nepřidal a například ve videu oblíbeného YouTube kanálu PhoneBuff ve srovnání s vlajkovou lodí Galaxy S23 Ultra utrpěl celkově větší poškození než jeho souputník. Doufejme, že Samsung přistoupí k materiálu konstrukčně lépe než inženýři z Cupertina a řada S24 si zachová vlastnosti předchůdce nebo je ještě citelně zlepší.

Dnes nejčtenější

.