Zavřít reklamu

Apple před několika dny uvedl na trh řadu iPhone 15. Jedním z jejích největších vylepšení je nahrazení proprietárního Lightning konektoru za univerzálnější USB-C port nebo titanový rám u modelů iPhone 15 Pro a 15 Pro Max. Titan by jim měl teoreticky zajistit větší odolnost než nerezová ocel, v testu pádu, který nedávno provedl známý youtuber, se to však nepotvrdilo.

Youtuber z populárního kanálu PhoneBuff provedl srovnávací test pádu mezi iPhonem 15 Pro Max a aktuální nejvyšší „vlajkou“ Samsungu Galaxy S23 Ultra, aby otestoval, zda titanový rám v praxi nabízí nějaké hmatatelné výhody. Aby byl test mimo laboratorní podmínky co nejférovější, použil robotické paže.

Po pádu na zadní stranu z výšky v úrovni pasu se záda nového nejlepšího iPhonu roztříštila s velkými prasklinami po celém skle. Pro srovnání: Galaxy S23 Ultra utrpěl jen menší praskliny na dvou rozích. I přes titanové tělo si iPhone 15 Pro Max vedl hůře než nejvyšší aktuální vlajková loď Samsungu, která disponuje hliníkovým rámem a ochranou Gorilla Glass Victus 2 na přední i zadní straně.

Ve druhém kole youtuber upustil oba telefony jedním rohem dolů. V tomto testu titanový rám iPhonu 15 Pro Max vytvořil jiskru, když se dotkl betonové desky. Poškodil se nicméně jen lehce, zatímco hliníkový rám Galaxy S23 Ultra se mírně zdeformoval. Zadní sklo zástupce Applu však začalo odpadávat. Oba telefony byly po druhém kole testu pádu plně funkční.

Ve třetím kole nechal youtuber smartphony spadnout displejem dolů. Obrazovky obou následkem toho viditelně praskly, zástupce Samsungu si však vedl o něco hůře, protože jeho displej je zakřivený. Oba telefony nicméně i nadále fungovaly perfektně a funkční byla i čtečka otisků prstů v displeji Galaxy S23 Ultra.

Po závěrečném kole, kdy youtuber oba telefony shodil z vyšší výšky, Galaxy S23 Ultra vypadal podobně jako po tom předchozím, iPhone 15 Pro Max však ukázal ještě více rozbitého skla na přední a zadní straně. Po zprůměrování bodů ze všech čtyř kol byl vyhlášen vítězem Galaxy S23 Ultra, přestože má „jen“ hliníkový rám. Nezdá se tedy, že by použití titanu mělo v praxi nějaké významné výhody, alespoň tedy s implementací Applu. Připomeňme, že podle neoficiálních zpráv bude mít titanový rám i Galaxy S24 Ultra. Pokud tomu tak bude, můžeme doufat, že implementace Samsungu bude lepší než v případě cupertinského giganta.

Dnes nejčtenější

.