Zavřít reklamu

Přihlašování k webovým službám pomocí primární e-mailové adresy není příliš dobrý nápad, a to hned z několika důvodů. Některé pochybné služby mohou zahltit vaši e-mailovou schránku desítkami e-mailů týdně. Řešení je přitom překvapivě jednoduché.

Místo blokování e-mailových adres, používání štítků nebo nastavení pokročilých vyhledávacích filtrů pro vyhledávání relevantních e-mailů můžete při registraci k nejrůznějším službám používat dočasné e-mailové adresy. Tímto způsobem se můžete zaregistrovat a zároveň se vyhnout náporu nevyžádané pošty, který následuje. Zatímco špičkové Chromebooky, telefony se systémem Android a stolní počítače se systémem Windows vyžadují k tomuto účelu zatím stále ještě služby třetích stran, Apple nabízí službu Skrýt můj e-mail, která v operačních systémech iOS, iPadOS a macOS vytváří falešné e-mailové aliasy. Ani při absenci nativního řešení ale není vytváření dočasné e-mailové adresy v ostatních operačních systémech žádný problém.

Jak fungují falešné e-mailové adresy?

Dočasné e-mailové adresy si můžeme představit jako jakési zprostředkovatele, kteří skrývají vaše skutečné e-mailové adresy před online službami. Můžete si vytvořit dočasnou e-mailovou adresu pro každou webovou stránku a přeposílat e-maily z falešné e-mailové adresy na skutečnou.

Jak vytvořit dočasnou e-mailovou adresu na smartphonu s Androidem

Jedním ze spolehlivých nástrojů, které vám na vašem smartphonu s Androidem umožní vytvoření dočasné e-mailové adresy, je aplikace s názvem Bitwarden, kterou můžete stáhnout z Google Play. Nejprve spusťte aplikaci Bitwarden a vytvořte si účet, případně se přihlaste ke stávajícímu účtu. Na liště ve spodní části displeje klepněte na Generator, nastavte vygenerování uživatelského jména a potvrďte. Jako typ uživatelského jména zvolte Forwarded email alias, vyberte požadovaného poskytovatele, a poté si od poskytovatele nechte vygenerovat API klíč. Zkopírujte jej, vraťte se do aplikace Bitwarden, vložte do příslušné sekce a klepněte na ikonku obnovení. Poté se vygeneruje vaše dočasná e-mailová adresa.

Využít můžete také službu Firefox Relay. Firefox Relay je jednou z nejoblíbenějších služeb pro ochranu vaší primární e-mailové adresy. Poskytovatel služby umožňuje zdarma vytvořit pět e-mailových masek. Rozšíření Firefox Relay bylo dříve omezeno na prohlížeč Firefox, ale nyní je k dispozici ve webovém obchodě Chrome. Rozšíření si můžete stáhnout na plochu a generovat falešné e-mailové adresy jediným kliknutím.

Dnes nejčtenější

.