Zavřít reklamu

I když naše telefony mají k dispozici více úložného prostoru než kdykoli předtím, velká knihovna aplikací může stále vést k tomu, že na vašem zařízení zabere hodně místa. Android nedávno přidal možnost automaticky „archivovat“ aplikace, které se příliš často nepoužívají, a nyní je tato funkce snadno dostupná všem uživatelům.

Automatická archivace na Androidu byla poprvé spuštěna letos v dubnu a přinesla s sebou možnost „uložit k ledu“ aplikace, které uživatel aktivně nepoužívá, a uvolnit tak místo pro nové instalace a aktualizace aplikací. Tato funkce se původně zobrazovala uživatelům, kterým došlo nebo už téměř došlo místo na úložišti. Obchod Google Play poté vybízel uživatele k zapnutí automatické archivace.

Nyní Google zavádí možnost aktivovat automatickou archivaci aplikací bez ohledu na to, kolik úložného prostoru máte k dispozici. Nový přepínač v obchodě Play umožňuje uživatelům zapnout automatickou archivaci preventivně, takže při instalování nových aplikací by jejich úložiště teoreticky nikdy nemělo být limitem. Z toho, jak to Google vysvětluje, se automatická archivace aplikací stále aktivuje pouze v případě, že má vaše zařízení málo místa, takže i když ji zapnete a místa máte více než dost, aplikace se nebudou archivovat, dokud vám nezačne docházet.

Jak zapnout automatickou archivaci aplikací na Androidu

  • Otevřete obchod Google Play.
  • Klepněte na vaši profilovou ikonu či obrázek.
  • Vyberte položku Obecné.
  • Zapněte přepínač Automaticky archivovat aplikace.

Dnes nejčtenější

.