Zavřít reklamu

Google ve středu kromě nových telefonů Pixel 8 a Pixel 8 Pro představil také nové chytré hodinky Pixel Watch 2. Pojďme si je srovnat s aktuálně nejlepšími hodinkami Samsungu Galaxy Watch6 Classic.

Design

Pixel Watch 2 se od Galaxy Watch6 Clasic již na první pohled nápadně liší. Pixel Watch 2 mají lehce zakřivený displej s poměrně velkými rámečky a otočnou korunku, zatímco Galaxy Watch6 Classic se vyznačují plochým displejem, poměrně tenkými rámečky, otočným rámečkem a místo otočné korunky používají dvě tlačítka. Hodinky Samsungu jsou také o něco tenčí (10,9 vs. 12,3 mm) a odolnější – jejich pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli a displej je chráněn safírovým sklem (vs. hliník a Gorilla Glass 5).

Displej

Pixel Watch 2 disponuje 1,2palcovým AMOLED displejem s rozlišením 450 x 450 px a maximálním jasem 1000 nitů. Galaxy Watch6 Classic jsou vybaveny podstatně větší obrazovkou – 1,5 palců (typu Super AMOLED), která má jemnější rozlišení 480 x 480 px a výrazně vyšší vrcholový jas 2000 nitů. Oba displeje podporují režim Always-on.

Hardware a baterie

Pixel Watch 2 pohání čipset Snapdragon W5, který doplňuje 2 GB operační paměti a 32GB úložiště. Galaxy Watch6 Classic používají modernější čip Exynos W930, kterému sekunduje 2 GB operační paměti a 16GB úložiště.

Pixel Watch 2 napájí baterie s kapacitou 306 mAh, která na jedno nabití slibuje výdrž 24 hodin (ze zapnutým režimem Always-on). Galaxy Watch6 Classic jsou na tom v této oblasti  lépe – jejich baterie se chlubí kapacitou 425 mAh a na jedno nabití se zapnutým Always-on vydrží 30 hodin (s vypnutým pak až 40 hodin).

Zdraví a fitness

Pixel Watch 2 mají všechny obvyklé zdravotní funkce, které byste od chytrých hodinek očekávali, včetně měření srdečního tepu, nasycení kyslíku v krvi, EKG, stresu, ale také  teploty a vodivosti kůže. Samozřejmostí je sledování spánku. Hodinky kromě toho slibují přesnější záznam sportovních aktivit (automaticky rozpoznají sedm) a zdravotních dat, která se ukládají v aplikaci od Fitbitu. Za zmínku stojí, že hlavní senzor využívá umělou inteligenci k přesnějšímu měření srdečního tepu, a nová bezpečnostní funkce jménem Safety Check, kdy se k vám hodinky po uplynutí přizpůsobitelné doby přihlásí, a pokud na jejich oznámení nereagujete, dají vědět vašim nouzovým kontaktům.

 

Galaxy Watch6 Classic jsou taktéž vybaveny všemi běžnými zdravotními a fitness funkcemi, na rozdíl od Pixel Watch 2 však neumějí měřit vodivost kůže. Jako ony dokáží automaticky rozpoznat sedm pohybových aktivit. Oboje hodinky jinak běží na operačním systému Wear OS 4 (u hodinek Samsungu je „obalen“ nadstavbou One UI 5 Watch), díky kterému jsou široce přizpůsobitelné a běží na nich populární aplikace Googlu, jako jsou Mapy, Keep, Home nebo YouTube Music.

Cena

Pixel Watch 2 se dostanou do prodeje příští týden a budou stát od 349 dolarů (zhruba 8 100 Kč). U nás nebudou oficiálně dostupné. Galaxy Watch6 Classic u nás Samsung prodává od 9 990 Kč.

Samsung Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.