Zavřít reklamu

Svět chytrých hodinek je po úterním představení Apple Watch Series 9 o něco přeplněnější. Nejnovější hodinky cupertinského giganta nabízejí řadu funkcí, jak se ale vyrovnají jedněm z nejlepších androidových hodinek? Zde je kompletní srovnání Watch Series 9 a Galaxy Watch6.

Design

Po stránce designu se Watch Series 9 a Galaxy Watch6 již na první pohled velmi liší. Zástupce Samsungu používá kulatý displej, zaoblené šasi Armor Aluminum a standardní 20mm řemínky, díky čemuž vypadají a působí podobně jako „hloupé“ hodinky. Oproti tomu Watch Series 9 nadále používají obdélníkový tvar, stejně jako proprietární systém uchycení pásku. Nabízejí se ve dvou verzích: hliníkové a z nerezové oceli.

Tam, kde Galaxy Watch6 využívají digitální haptický rámeček a Galaxy Watch 6 Classic fyzickou otočnou lunetou, nové Apple Watch používají digitální korunku pro navigaci v různých nabídkách. Galaxy Watch6 mají také dvě aktivní tlačítka, která lze namapovat na konkrétní aplikaci, hlasového asistenta nebo službu Samsung Pay, Watch Series 9 používají kromě digitální korunky jedno boční tlačítko.

Displej

Jak Galaxy Watch6, tak Watch Series 9 nabízejí docela podstatná vylepšení displejů. Galaxy Watch6 disponují větším Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 1,3 palců (nebo 1,5 palců u 44mm varianty; u předchůdce to bylo 1,2, resp. 1,4 palců) při zachování stejných vnějších rozměrů. Obrazovku Galaxy Watch6 chrání safírové sklo, které je mnohými vyzdvihováno pro vynikající odolnost proti poškrábání. Její maximální jas činí 2000 nitů.

Watch Series 9 se chlubí displejem s velikostí 1,69 palců (u 45mm verze je to 1,9 palců) a jeho vrcholový jas dosahuje též 2000 nitů, podle světelných podmínek se však může snížit až na jeden nit. I v tomto případě displej chrání safírové sklo.

Zdraví a fitness

Apple Watch jsou tradičně zaměřeny na sledování zdraví a Watch Series 9 v tomto zaměření pokračují. Jejich zdravotní funkce umožňují sledování základních metrik, jako je srdeční frekvence, kyslík v krvi, či dokonce hladina glukózy v krvi. Galaxy Watch6 taktéž nabízejí řadu funkcí spojených se zdravím a kondicí, což z nich dělá solidního soupeře Watch Series 9. Jedním z velkých rozdílů mezi nimi je však podrobnější měření spánku, které nabízí Galaxy Watch6. Velmi užitečná je v této souvislosti funkce spánkového kouče. Galaxy Watch6 sice nenabízejí zdaleka tak přesné senzory jako Watch Series 9, uživatelům však poskytují dostatečně konzistentní měření, aby měli dobrý přehled o jejich aktivitách a zdraví.

Vítanou novinkou u Galaxy Watch6 je přidání personalizovaných zón srdečního tepu, i když ve srovnání s Watch Series 9 tato funkce nedosahuje takové robustnosti. Je však pravděpodobné, že Samsung ji prostřednictvím aktualizací časem vylepší. Oboje se pyšní fantastickými možnostmi sledování tréninků, včetně možnosti sledovat běh. Pokud však jde o využití těchto údajů u zdravotnických institucí či o jejich sdílení s lékaři, má navrch zástupce Applu – ale ne u nás.

Výdrž baterie

Co se týče výdrže baterie, mají naopak navrch Galaxy Watch6. Ty totiž na jedno nabití vydrží i více než 40 hodin, zatímco Watch Series 9 pouze 18 hodin. Nové hodinky Applu tak dva dny sice dají, ale jen horko těžko a s jistým vaším omezováním se, třeba aktivací úsporného režimu. Tím se však vypne řada funkcí, včetně sledování srdečního tepu na pozadí a některých notifikací. Oboje hodinky se z 0 na 100 % nabijí přibližně za hodinu a půl.

Cena

Možná tím největším rozdílem, který Galaxy Watch6 a Watch Series 9 odlišuje, je cena, a to ve prospěch prvně zmíněných hodinek. 40mm verze Galaxy Watch6 se prodává za 7 490 Kč, zatímco 44mm varianta vyjde na 8 290 Kč. Cena Watch Series 9 je podstatně vyšší – začíná na 11 490 Kč. Je však třeba zmínit, že oboje hodinky jsou určeny výhradně pro své platformy. Apple Watch nepoužijete s telefony Samsungu, Galaxy Watch zase s iPhony. I když to jsou tedy podobné světy, nejsou si vlastně přímou konkurencí.

Nové Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.