Zavřít reklamu

Samsung zřejmě tento týden spustí vlastní cloudovou herní streamovací službu. Ta však nemusí přímo soutěžit se službami jako Amazon Luna, Microsoft Xbox Cloud nebo Nvidia GeForce Now, protože je se zdá, bude zaměřená na mobilní hry.

Nová služba by měla být již nyní dostupná pro některé uživatele v betaverzi a podle webu Korea Economic Daily Samsung betaverzi tento týden zpřístupní širšímu publiku. Stát se tak má konkrétně během akce Samsung Developer Conference 2023, která se koná ve čtvrtek.

Služba má být dostupná prostřednictvím aplikace Game Launcher, která je předinstalovaná na telefonech a tabletech Galaxy. Z toho vyplývá, že na rozdíl od většiny ostatních cloudových herních streamovacích služeb, které se zaměřují na konzolové a PC hry, se tato soustředí na mobilní hráče. V současné době služba nabízí sedm her od studií Playrix a Snow Print Studios. Měla by být zdarma a podpořená reklamami (tak funguje například streamovací služba Samsung TV Plus). V tuto chvíli není známo, jestli bude fungovat i u nás.

Připomeňme, že Samsung již provozuje herní službu Gaming Hub, která je předinstalovaná na jeho chytrých televizorech a která shromažďuje obsah ze služeb Amazon Luna, Microsoft Xbox Cloud, Nvidia GeForce Now a Utomik.

Dnes nejčtenější

.