Zavřít reklamu

Už ve středu má Samsung představit svou příští „budgetovou vlajku“ Galaxy S23 FE. Z nejrůznějších úniků už o ní víme vše potřebné, nyní však vyplulo na povrch, že na rozdíl od předchůdce v podobě  modelu Galaxy S21 FE nebude mít jednu poměrně důležitou výhodu.

Vzhledem k tomu, že Galaxy S21 FE byl představen rok a čtyři měsíce po Galaxy S20 FE (tj. v lednu loňského roku), softwarově běžel rovnou z krabičky na Androidu 12 místo Androidu 11, na kterém by býval běžel, kdyby jej Samsung uvedl na scénu v září roku 2021. Znamená to, že jako jediný model řady Galaxy S21 dostane Android 16.

Verze Androidu, na které poběží Galaxy S23 FE, bude bohužel stejná jako u ostatních modelů řady Galaxy S23, protože aktualizace s Androidem 14 a nadstavbou One UI 6 je stále ve fázi beta a Google by měl Android 14 vydat právě také zítra, možná i proto Samsung s představením chvátá. Je tak pravdou, že u Galaxy S21 FE byla výše uvedená softwarová změna výjimkou, ale velice vítanou.

Nikdo by se asi na Samsung nezlobil, kdyby s představením počkal do listopadu a novince dal už Android 14 s One UI 6.0., aby se zajistil, že nedorazí s rok starým softwarem. Zde ostatně naráží celá aktualizační politika, kdy se v podstatě okradete o rok aktualizací, protože ta jistě pro novinku vyjde poměrně záhy (určitě do konce roku). Řada Galaxy S23 by měla nový systém dostat ještě během října.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.