Zavřít reklamu

Smartphony Samsungu s přídomkem FE jsou populární. Může za to ideální poměr cena/výkon. Modelu Galaxy S22 FE jsme se ale nedočkali, a proto o to více vyhlížíme připravovaný Galaxy S23 FE. Ten má být představen už tuto středu, tedy 4. října. Žádnou velkou akci ale nečekejte.

Samsung kašle na konkurenci, nebo se jí naopak nechává až příliš ovlivnit? Společnost v Indii (neoficiálně) potvrdila, že právě 4. října na tamním trhu telefon uvede. Spolu s tím samozřejmě bude uveden také celosvětově, takže i u nás – to s čipem Exynos 2200, jen v USA a kanadě bude se Snapdragonem 8 Gen 1.

Protože ale nemáme žádné informace přímo od Samsungu, nebude s tím spojena žádná větší akce. Nová zařízení spadající do fanouškovské edice nám tak společnost představí jen formou tiskových zpráv. Očekávaný smartphone by měly doprovodit ještě dva tablety Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Tab S9 FE+ a jedna sluchátka Galaxy Buds FE.

Je poměrně s podivem, že se novinek dočkáme právě 4. října. Na tento datum má totiž svou Keynote naplánovanou Google, který nám na ní má ukázat Pixel 8, pixel 8 Pro a Pixel Watch 2 i se svými novými TWS sluchátky, přičemž má vydat i ostrou verzi Androidu 14 veřejnosti. Samsung ho tak chce buď předběhnout, nebo se chce svést na vlně ohlasu kolem novinek americké společnosti.

Pokud se mu to ale nepodaří, mohou novinky Samsungu poměrně zapadnout, i právě proto se dosud ctilo jisté pravidlo v tom, že se nové produkty velkých společností nepředstavují v jeden den. Jenže trh s mobilními telefony je neúprosný a bojovat se na něm musí všemi dostupnými zbraněmi. Google zde má pak tu smůlu, že má omezený distribuční kanál a Samsung je největším prodejcem smartphonů na světě. Vítěz tak může být poměrně zřejmý.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.