Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S24 zbývá ještě několik měsíců, již nějakou dobu je však předmětem úniků. Tím zatím posledním byly první rendery všech modelů řady, tedy S24, S24+ a S24 Ultra. Nejvíce úniků se zatím týká nejvyššího modelu, konkrétně pak jeho fotosestavy. Pojďme si shrnout, co o ní říkají.

Galaxy S24 Ultra by měl jako letošní Ultra disponovat 200MPx hlavním fotoaparátem. Jistou dobu se spekulovalo o tom, že půjde o stejný senzor, tedy ISOCELL HP2, novější neoficiální zprávy však hovoří o novém snímači ISOCELL HP2X. Měl by mít optický formát 1/1,3 palce a velikost jednotlivých pixelů 0,6 µm a pravděpodobně bude disponovat automatickým ostřením Super Quad Phase Detection, podporovat nahrávání videí v rozlišení až 8K při 30 fps a používat režimy slučování pixelů 16 v 1 (12 MPx) a 4 v 1 (50 MPx).

Co se týče ultraširokoúhlého objektivu, zde bychom se změn dočkat neměli. Vše bohužel nasvědčuje tomu, že S24 Ultra bude mít opět rozlišení 12 MPx (a úhel záběru 120°). Připomeňme, že některé špičkové telefony dnes nabízejí několikanásobně vyšší rozlišení ultraširokoúhlého objektivu a širší úhel záběru (viz např. Xiaomi 13 Ultra, jejíž „širokáč“ se chlubí rozlišením 50 MPx a úhlem záběru 122°).

Pokud jde o teleobjektiv, ten standardní by měl mít opět rozlišení 10 MPx a 3x optický zoom, u periskopu prý ovšem dojde k poměrně zásadní změně. Ta by měla spočívat v navýšení rozlišení z 10 na 50 MPx, ovšem optické přiblížení se údajně sníží s 10x na 5x. Méně je někdy více, takže ve skutečnosti nemusí jít o downgrade. Nový 50MPx teleobjektiv by jinak měl mít optický formát 1/2,52 palců a velikost pixelů 0,7 µm.

A konečně, přední selfie kamera má být stejně jako letos 12megapixelová. Pro připomenutí: je širokoúhlá, má fázové ostření s dvojitým pixelem a umí natáčet videa v rozlišení až 4K při 60 fps. Řada Galaxy S24 bude podle nejnovějšího úniku představena již v lednu. Spolu s ní Samsung údajně odhalí i svůj první chytrý prsten.

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.