Zavřít reklamu

Už je to nějakou dobu, co Samsung uvedl na trh svůj poslední fitness náramek. Korejský obr se v posledních letech zaměřuje na chytré hodinky se systémem Wear OS a na fitness náramky jako by zapomněl. Nyní se však zdá, že chystá nový, kterým by mohl odpovědět na novinku Xiaomi jménem Smart Band 8.

Vypadá to, že Samsung pracuje na novém fitness náramku, který by se mohl jmenovat Galaxy Fit3. Jak zjistil web SamMobile, chystané zařízení nedávno obdrželo certifikaci FCC, která je uvádí pod modelovým číslem SM-R390. Při pohledu na schematický obrázek jeho zadní strany vidíme, že má snímač srdečního tepu spolu se dvěma pogo piny pro nabíjení. Číslo modelu a obrázek prakticky potvrzují, že jde o fitness náramek.

V tuto chvíli není jasné, jaké vylepšení nový fitness náramek korejského giganta přinese, Galaxy Fit2 však disponuje 1,1palcovým AMOLED displejem, voděodolností do hloubky až 50 m a tenkým tvarovým faktorem. Kromě toho je vybaven snímačem srdečního tepu, gyroskopem a akcelerometrem a umí automaticky detekovat trénink a sledovat spánek. Dokáže také zobrazovat notifikace nebo hovory a ovládat přehrávání hudby na připojeném telefonu.

Galaxy Fit2, který Samsung představil v roce 2020, běží na operačním systému rtOS a chybí mu GPS, takže by bylo skvělé, kdyby jeho nástupce měl funkčně bohatší software a samostatnou GPS. A určitě bychom se nezlobili, kdyby dostal větší obrazovku, což však lze předpokládat (jen pro srovnání – nedávno představený Xiaomi Smart Band 8 se chlubí displejem s úhlopříčkou 1,62 palců).

Kdy by mohl být nový fitness náramek Samsungu uveden na scénu, není momentálně známo, s ohledem na získání důležité certifikace to však bude pravděpodobně ještě letos.

Samsung Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.