Zavřít reklamu

Rok 2023 je dobrým rokem pro fanoušky Samsungu, kterým záleží na tom, aby jejich telefon byl co nejlepší. Rok 2023 je také jedinečný v tom, že je to poprvé, kdy korejský obr použil u svých vlajkových smartphonů pouze čipset Snapdragon.

Telefony Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra a skládačky Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5 pohání přetaktovaná verze čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 s přídomkem for Galaxy. Díky němu mají všechny výkonu na rozdávání a jsou také docela energeticky efektivní. Navzdory použití stejného čipu si však ve výkonu nejsou zcela rovny, a pokud chcete to úplně nejlepší, máte pouze dvě možnosti – Galaxy S23 Ultra a Galaxy Z Fold5.

I když všechny tyto telefony fungují excelentně, u Galaxy S23, S23+ a Z Flipu5 můžete zaznamenat občasný pokles výkonu. Galaxy S23 Ultra a Galaxy Z Fold5 naopak dokáží zajistit hladký chod prakticky pořád.

Proč jsou S23 Ultra a Z Fold5 výkonově stabilnější než ostatní, není jasné, pravděpodobně je to však způsobeno více faktory. Jedním z nich by mohl být lepší tepelný management kvůli jejich větším rozměrům, což umožňuje čipsetu udržet vysoké takty po delší dobu. Je také možné, že Samsung jednoduše strávil více času jejich optimalizací, protože jsou tím nejlepším, co může v oblasti smartphonů nabídnout.

Ať už je to jakkoli, platí, že Galaxy S23 Ultra a Galaxy Z Fold5 jsou nejrychlejšími a nejplynuleji fungujícími telefony Samsungu v letošním roce. Galaxy S23, S23+ a Z Flip5 jsou ovšem také skvělé a měli byste si vybrat jeden z nich, pokud chcete menší nebo levnější telefon s čipsetem Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy.

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.