Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu speciální edice smartphonů Galaxy S23 a XCover6 Pro určené pro armádu. Od standardních verzí je odlišuje programovatelné hardwarové tlačítko a některé softwarové funkce navíc.

Telefony Galaxy S23 Tactical Edition a XCover6 Pro Tactical Edition jsou z hlediska specifikací stejné jako běžný Galaxy S23 a Galaxy XCover6 Pro, mají však navíc programovatelné hardwarové tlačítko a některé další softwarové funkce. Samsung se spojil se společnostmi Juggernaut Case a Kagwerks k vytvoření odolných vojenských pouzder, která se prodávají samostatně.

Tyto telefony lze bez problémů propojit s vybranými taktickými vysílačkami, drony, laserovými dálkoměry a externím GPS. Jsou také kompatibilní se sítí FirstNet telekomunikační společnosti AT&T.

Softwarové funkce, které Galaxy S23 Tactical Edition a Galaxy XCover6 Pro Tactical Edition přinášejí, jsou konkrétně tyto:

  • Režim uzamčení pásma 5G: Umožňuje telefonům připojit se výhradně k certifikovaným sítím 5G.
  • Stealth Mode: Deaktivuje LTE a e-911 a ztlumí veškeré radiofrekvenční vysílání.
  • Covert Lock: Jde o krok dále než Stealth Mode a vypne komunikaci v základním pásmu a GPS a telefony plně chrání před vysíláním RF signálu.
  • Režim nočního vidění: Umožňuje sledování prostřednictvím optických zařízení pro noční vidění.
  • Automaticky otočná zamykací obrazovka: Umožňuje snadnější použití ve sklopných držácích na hrudi.
  • Nastavitelný časový limit obrazovky: Prodlužuje časový limit obrazovky.
  • Duální řetězení VPN: Umožňuje dvě připojení VPN pro vnitřní a vnější síťové tunelování dat.

Zákazníkům je jinak slíbena softwarová podpora až do ledna roku 2027. Galaxy S23 Tactical Edition a Galaxy XCover6 Pro Tactical Edition jsou k dispozici ke koupi prostřednictvím vybraných partnerů v oblasti IT, do běžného prodeje se tedy nedostanou. Jejich cenu Samsung nezveřejnil.

Běžnou řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.