Zavřít reklamu

Tak nějak jsme si zvykli na to, že nám fotoaparáty vystupují ze zařízení. Je tomu nejen u špičkových řad, ale už delší dobu i u těch základních. Kvalita prostě potřebuje svůj prostor. Galaxy Z Flip5 je navíc skutečně štíhlé zařízení a Samsung někam tu technologii vměstnat jednoduše musel. PanzerGlass HOOPS Camera Protector pro Galaxy Z Flip5 ale objektivy i tak spolehlivě ochrání. 

Ještě u řady Galaxy S23 dělala společnost PanzerGlass sklo, které krylo celou sestavu fotoaparátů telefonu, nyní na to jde ale jinak, a to jak pro Galaxy Z Flip5, tak pro Galaxy Z Fold5. Jedná se totiž o skutečně decentní ochranu, o které prakticky nikdo nebude vědět, že ji na telefonu máte. V balení najdete vše potřebné ke korektní instalaci, i když je pravda, že je to zde o poznání jednodušší než při lepení skla na displeje.

Je zde sklo, lihový hadřík k odmaštění, látkový hadřík k vyleštění a nálepka na odstranění případných prachových částic. Sklo sice vypadá jako jedno, ale není. Oba dva objektivy jsou stejného průměru, což zjednodušuje celkovou aplikaci. Ze skla tedy sloupnete spodní vrstvu, přiložíte jej na duo fotoaparátů a jen na ně přitlačíte, aby přilnuly. 

Následně aplikátor jednoduše sundáte a kryty objektivů zůstanou na svém místě. Bubliny se vám zde vzhledem k tomu, že se jedná o malou plochu, pravděpodobně nevyskytnou – nebo alespoň nám se tak nestalo. V případě potřeby je samozřejmě možné ochranu fotoaparátů reinstalovat, není to ale tak jednoduché. Odloupnutí jde poměrně těžko a je docela možné, že si poškodíte lepicí vrstvu. 

Bez kompromisů 

Objektivy nabydou jen minimálně, prakticky skutečně nevidíte, že na nich nějakou ochranu máte. Důležité je, že sklo nijak neovlivňuje čistotu objektivu a ani kvalitu fotografií. Nabídne vám vlastně jen větší klid na duši z toho, že víte, že se o vystupující fotoaparáty nemusíte bát. Jejich rozměry jsou bohužel jasnou daní za to, abyste měly ty nejostřejší snímky, které vám může fotoaparát v tak kompaktním mobilním telefonu poskytnout. Rámeček skla je kovový pro jeho větší odolnost a hrana černá, aby právě neposkytovala zkreslení. Cena řešení je 449 Kč. 

Tvrzené sklo PanzerGlass HOOPS Camera Protector, Samsung Galaxy Z Flip5

Dnes nejčtenější

.