Zavřít reklamu

Apple představil Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, které jen mírně vylepšují loňské modely. I tak si Apple asi myslí, že u nich s gestem Double Tap neboli dvojím stisknutím vymyslel Ameriku. Nevymyslel, Galaxy Watch Samsungu lze také ovládat gesty.

Apple nové gesto prezentuje jako něco, co je zcela nové a jedinečné. Sám přitom od Apple Watch Series 3 nabízí v hodinkách gesta ve Zpřístupnění, a umí je i hodinky Samsungu. Možná ne tak elegantně, ale umí. Funguje to skrze gyroskop. To je malý snímač detekující pohyby hodinek.

Pokud jde o řadu Galaxy Watch, uživatelé mohou tento senzor využít k nastavení gesta rychlého spuštění. To umožňuje spustit aplikaci, zapnout funkci svítilny nebo otevřít seznam typů cvičení, aniž byste se dotkli displeje nebo stiskli nějaké tlačítko.

Jak zapnout ovládání gesty v Galaxy Watch 

  • Otevřete Nastavení.
  • Zvolte Rozšířené funkce.
  • Vyberte možnost Rychlé spuštění.
  • Zapněte funkci přepínačem.

Po samotné aktivaci je vhodné přiřadit jí ještě to, co má vlastně dělat. Klepněte na Vyberte možnost a z dlouhého seznamu si jen určete, co po gestu vlastně chcete. Funkce Rychlé spuštění v Galaxy Watch funguje následně tak, že po prvních 5 sekund po zapnutí obrazovky sevřete ruku v pěst a potom dvakrát ohnete ruku v zápěstí dolu a nahoru, jako byste pěstí přikyvovali.

Samsung Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.