Zavřít reklamu

Mysleli jsme, že o plánované řadě Galaxy S24 víme prakticky všechno a není toho moc, čím by nás mohl Samsung ještě překvapit. Nicméně stalo se. Aktuálně totiž unikly informace přibližující fotografickou sestavu modelu Galaxy S24 Ultra a je zde jedna skutečně nečekaná změna. Otázka je, jestli k lepšímu nebo horšímu. 

Vlajková loď Samsung obsahovala v posledních letech čtyři fotoaparáty, kdy zde byly dva teleobjektivy – jeden 3x a druhý 10x, kdy je ten druhý 10MPx a přítomný od modelu Galaxy S21 Ultra. Jenže leaker Ice Universe tvrdí, že Galaxy S24 Ultra jej bude mít 50MPx a to s 5x optickým přiblížením. Druhý v řadě, a to 10MPx 3x teleobjektiv zůstane. Pokud tomu tak skutečně bude, mohli bychom vidět jistý downgrade v rozsahu přiblížení. 

Zpráva tvrdí, že 50MPx teleobjektiv Galaxy S24 Ultra používá 1/2,52palcový snímač s 0,7μm pixely. To je podobné teleobjektivu na Xiaomi 13 Ultra, který však používá stejný snímač pro svůj fotoaparát s 3,2x optickým zoomem. To znamená, že Samsung již nemusí mít výhodu, pokud jde o výkon přiblížení, vadí to ale? Před soudy je vhodné samozřejmě počkat, nicméně méně může někdy znamenat více. 

10x přiblížení je na Ultrách sice fajn, ale hodí se jen na hodně specifické scény a musíte k tomu mít ještě opravdu dobré světlo. Jistě, s 5x přiblížením možná již nebudeme moci tak efektně fotit Měsíc (což bude vadit možná tak jen marketingu Samsungu), na druhou stranu bude celá sada fotoaparátů použitelnější, protože nabídne sice menší rozsah, mezi jednotlivými kroky ale bude minimum hluchého prostoru (respektive digitálního zoomu).

Očekává se, že Galaxy S24 Ultra bude vybaven 200MPx ISOCELL HP2X primárním snímačem fotoaparátu s OIS, 12MP ultraširokoúhlým fotoaparátem s automatickým ostřením a 12MP předním fotoaparátem. Přítomen by měl být 6,8“Dynamic AMOLED 2X displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a špičkovým jasem 2 500 nitů, procesor Snapdragon 8 Gen 3, 16 GB RAM a až 2 TB úložiště. O napájení se postará 5 000mAh baterie, která má podporovat až 45W rychlé nabíjení. Mezi další funkce by mohl patřit rám z titanu, obousměrné satelitní nouzové připojení a krytí IP68. Jak to ve finále bude se dočkáme na konci ledna nebo začátku února 2024. 

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.