Zavřít reklamu

Androidová nadstavba Samsungu One UI se v průběhu let hodně vyvíjela a sehrála zásadní roli při utváření uživatelské zkušenosti s moderními telefony Galaxy. Přizpůsobení One UI a další funkce doplňující Android odlišují zařízení Samsungu od ostatních, přičemž korejský obr do své nadstavby neustále přidává nové funkce a vylepšuje ty stávající. Jednou z funkcí, kterou společnost v poslední době vylepšila, jsou Inteligentní návrhy.

Inteligentní návrhy jsou jednou z funkcí Samsungu, které vám pomohou zefektivnit váš den. Pokud jste o nich ještě nikdy neslyšeli, pak jste na správném místě. Pojďme se podívat na to, co Inteligentní návrhy jsou a jak je můžete na svých telefonech Galaxy použít.

Co jsou Inteligentní návrhy?

Nadstavba OneUI je navržena tak, aby dokázala analyzovat a porozumět vzorcům používání vašeho smartphonu a doporučila vám aplikace a akce ve formě Inteligentních návrhů. Zní vám to povědomě? To asi proto, že Inteligentní návrhy fungují velmi podobně jako návrhy hlasové asistentky Siri od Applu. Obě funkce v podstatě předpovídají, co chcete dělat, a poskytují chytré návrhy, které vám pomohou zefektivnit vaši práci.

Inteligentní návrhy jsou součástí One UI již nějakou dobu – poprvé se na zařízení Galaxy dostaly při zavedení One UI 4.0, avšak jen v omezené kapacitě. S vydáním nadstaveb One UI 5.0 a 5.1 se rozšířily na mnohá další zařízení, stále se však jedná o záležitost limitovanou na vlajkové modely.

Jak Inteligentní návrhy zapnout?

Pokud máte vlajkové zařízení Samsungu běžící na One UI 4.0 nebo vyšší, funkci Inteligentních návrhů zapnete takto:

  • Jděte do Nastavení.
  • Klepněte na možnost Rozšířené funkce.
  • Zapněte přepínač Inteligentní návrhy.
  • Nyní na možnost klepněte a vyberte aplikace, které mají Inteligentní návrhy dostávat.

Po aktivaci funkce začne vaše zařízení přijímat Inteligentní návrhy. Poznáte je velmi snadno – mají podobu ikony tří žlutých hvězdiček. Tyto návrhy jsou často doručovány jako notifikace,  můžete je ale také najít napříč One UI při procházení telefonu, třeba v rámci Nastavení. Může chvíli trvat, než vaše zařízení analyzuje a pochopí vaše vzorce používání, takže se vám může chvíli zobrazovat jen několik Inteligentních návrhů.

Seznam aplikací, pro něž můžete návrhy dostávat, je poměrně omezený, takže nejde o funkci, kterou můžete používat ve všech aplikacích v telefonu. Na domovskou obrazovku si také můžete přidat widget pro Inteligentní návrhy, který automaticky naplní aplikace a akce na základě vašeho používání. Inteligentní návrhy jsou celkově solidní funkcí, která vám může pomoci dělat věci rychleji. Je užitečná a přitom nerušivá, takže určitě stojí za to mít ji zapnutou.

Dnes nejčtenější

.