Zavřít reklamu

Mario Kart Tour se stal jedním z nejlepších mobilních portů Nintenda pro Android, ovšem navzdory tomu společnost vydala oznámení týkající se oficiálního ukončení jeho podpory, k němuž dojde příští měsíc.

Jak bylo naznačeno úvodem, těší se Mario Kart Tour poměrně slušné oblíbenosti a kvalitativně patří k těm lepším. V porovnání s původní sérií na konzolích Nintendo, jako je Nintendo Switch, jsou zde určité rozdíly, zábavnost však na telefonech se systémem Android hra rozhodně nepostrádá.

Její start se odehrál v roce 2019 a od té doby prošla několika aktualizacemi, jež do ní vnesly multiplayer mód i nový obsah. Díky své koncepci zůstávala stále živá a vstupovaly do ní nové prvky.

Bohužel vše nasvědčuje tomu, že právě o novinky stran obsahu bude Mario Kart Tour díky ukončení aktivní podpory ochuzen. Jak společnost Nintendo informovala prostřednictvím serveru EuroGamer, svůj záměr uskuteční počínaje 4. říjnem. To v praxi znamená, že se uživatelé ve hře do budoucna nedočkají žádné větší aktualizace.

Přestože podle společnosti podpora ke zmíněnému datu pokračovat nebude, existující rozšíření obsahu se začnou točit ve smyčce. V tuto chvíli není zcela jasné, zda firma plánuje v tomto scénáři pokračovat dlouhodobě, na základě jejího nynějšího postoje, to však lze předpokládat. Stejně tak je však možné, že hra den ze dne skončí, protože bude náročná na servery a společnosti se ji nevyplatí nejen aktualizovat, ale ani udržovat.

Za těchto podmínek si hráči budou moci na Androidu hru užívat v současné podobě i nadále, ačkoli se v ní neobjeví žádná nová rozšíření.

Mario Kart Tour v Google Play

Dnes nejčtenější

.