Zavřít reklamu

Chystané nařízení EU označované jako DMA bude vyžadovat, aby populární chatovací aplikace nabízely určitou úroveň interoperability. Zatímco některé aplikace, jako je iMessage od Applu, se snaží z připravovaných pravidel vymanit, WhatsApp v současnosti pokládá základy pro budoucí podporu zpráv pocházejících z jiných chatovacích aplikací.

Připravovaná legislativa EU se zaměřuje na „strážce“ webu, což jsou velké technologické a internetové společnosti jako Alphabet (pod níž patří Google), Apple, Amazon, Meta a další. Nařízení nazývané jako Digital Markets Act (DMA) neboli Zákon o digitálních trzích si klade jako jeden z cílů rozbít monopol globálně populárních chatovacích aplikací těchto gigantů, a to několika způsoby. Jedním z nich má být povinnost zavést v těchto aplikacích podporu pro zprávy z jiných chatovacích aplikací.

Na WhatsApp specializovaný web WABetaInfo nyní zjistil, že Meta v aplikaci již pracuje na podpoře zpráv z aplikací třetích stran. Tuto funkci konkrétně objevil v beta aktualizaci 2.23.19.8, která je dostupná v obchodu Google Play a která v aplikaci poskytuje vyhrazenou sekci pro zprávy z jiných aplikací.

Jak budou zprávy z jiných aplikací ve WhatsAppu vypadat, v tuto chvíli není jasné, stejně jako to, jak budou uživatelé moci nastavovat zprávy mezi aplikacemi. Jsou tu samozřejmě i jiné otázky, například které aplikace budou podporovány nebo jak to bude s koncovým šifrováním. Nicméně je skvělé vidět, že jedna ze světově nejoblíbenějších aplikací pro zasílání zpráv se již nyní začíná přizpůsobovat novým pravidlům, která mají začít platit v březnu příštího roku.

WhatsApp v Google Play

Dnes nejčtenější

.