Zavřít reklamu

Do globálně populární aplikace pro posílání zpráv WhatsApp v posledních několika letech přibyla řada nových funkcí, přičemž v poslední době se tempo přidávání novinek ještě zvýšilo. Společnost Meta také nedávno u betaverze aplikace vylepšila design uživatelského rozhraní, a to přemístěním navigační lišty dolů a aktualizací některých prvků. Nyní vyšlo najevo, že pracuje na ještě větší úpravě designu.

Nové uživatelské rozhraní, které bylo spuštěno jako součást betaverze WhatsAppu pro Android (2.23.13.16) a na které upozornil web WABetaInfo, obsahuje aktualizované prvky uživatelského rozhraní Material Design 3. Horní lišta aplikace je nyní bílá, ostatní prvky uživatelského rozhraní pak zelené, včetně loga, které dostalo nový font.

Tyto změny dávají WhatsAppu celkově modernější a svěžejší vzhled. I když je navigační panel v rámci nového designu stále dole, není jasné, zda můžete mezi záložkami přepínat přejetím prstu.

Abyste mohli lépe spravovat svůj stále rostoucí seznam chatů, bude mít WhatsApp nahoře filtry chatu, které vám umožní snadno zobrazit vaše nepřečtené, osobní nebo obchodní zprávy. Tyto filtry se objevily již v jedné v předchozích verzí aplikace, nyní však mají aktualizovaný vzhled. A budou určitě ještě užitečnější, až WhatsApp zavede podporu pro více účtů.

Nová betaverze WhatsAppu je momentálně dostupná vybraným betatesterům. V tuto chvíli není jasné, kdy se nových designových změn dočká veřejnost, nemělo by to však trvat dlouho.

Dnes nejčtenější

.