Zavřít reklamu

Sledování filmů a seriálů na displejích smartphonů není v dnešní době nic neobvyklého. My ale dnes zavzpomínáme na model, který posunul sledování obsahu na zcela novou úroveň.

Apple zítra představuje nové iPhony 15 a z určitostí můžeme říci, že tuto funkci mít skutečně nebude. Zatímco dříve bylo nemyslitelné, aby se vám do kapsy vešel tablet se 7″ nebo 8″ obrazovkou, dnes to skládací telefony umožňují. Představa skládacího telefonu s 50“ displejem je ale už samozřejmě zcela nereálná. Přesto se to jednomu chytrému malému telefonu z roku 2010 podařilo. Samsung I8520 Galaxy Beam měl vestavěný DLP projektor, který skutečně dokázal vytvořit 50″ obraz na stěně. Místnost by musela být velmi, velmi tmavá a kvalita obrazu nebyla nejlepší, ale bylo to možné.

Důvodem je, že piko-projektor tohoto pozoruhodného smartphonu zvládl vyzařovat pouze 15 lumenů. Pokud byste telefon přisunuli blíže ke zdi, mohli byste samozřejmě obětovat velikost obrazu ve prospěch jasu. Vzhledem k tomu, že vestavěný projektor dnes není standardní výbavou, můžete hádat, že se tento nápad neujal. Výrobci zkoušejí různé věci. V počátcích telefony neuměly přehrávat hudbu – na to jste si museli vzít walkman nebo přehrávač CD. Podobně tomu bylo i s fotoaparáty – kdysi to byla samostatná zařízení, pak se některé staly doplňkem telefonu, až se nakonec na trhu začaly objevovat první telefony s fotoaparátem. Vestavěné hudební přehrávače a fotoaparáty se ukázaly jako vítězné funkce. Ale vestavěný projektor?

Samsung se o úspěch s takto vybaveným telefonem pokusil ještě jednou – tentokrát šlo o model I8530 Galaxy Beam. Měl o něco větší displej, i když pouze LCD, a byl osazen dvoujádrovým procesorem. O přísun energie se starala 2000maAh baterie. Smartphone vybavený malým projektorem sice měl své potenciální využití v různých situacích – od cestování přes školství až po práci, přesto se ale nijak významně neujal. Posledním pokusem v tomto směru se stal model Galaxy Beam 2 s 4,66″ LCD displejem a výkonnějším procesorem, v té době ale již bylo jasné, že smartphonům s projektorem opravdu budoucnost nepatří.

Aktuálně nejlepší smartphony koupíte zde

Dnes nejčtenější

.