Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Note má většina z nás vrytý do paměti jako opravdu velké zařízení, a jinak na tom nebyli ani jeho nástupci. V roce 2013 se ale objevil jeden titán, který Galaxy Note s přehledem zastínil.

Samsung Galaxy Mega 6.3 dělal svými rozměry opravdu čest svému jménu – tedy pokud se bavíme o moderní éře smartphonů datované od roku 2007. Designově se podobal Samsungu Galaxy S4, jeho displej měl ale úctyhodnou úhlopříčku 6,3″, a to v době, kdy byl standardním poměrem stran 16:9. Displejem to ale nekončilo. Tento pozoruhodný kousek se mohl pochlubit šířkou 88 mm, výškou 167,6 mm a váhou 199 gramů. Bylo poměrně obtížné jej držet, natož ovládat jednou rukou. Pro srovnání – Galaxy Note II, který vyšel o několik měsíců dříve, měl 5,5″ displej, zatímco Note 3, který měl přijít za několik měsíců, měl 5,7″ displej.

Navzdory své impozantní konstrukci byl Mega 6.3 ve skutečnosti telefonem střední třídy. Byl poháněn čipsetem Broadcom s dvoujádrovým procesorem, který poskytoval méně než polovinu výkonu Galaxy Note II. Výkon zde ale nebyl hlavním cílem. Místo toho byl Mega určen těm, kteří chtěli jedno zařízení, místo aby s sebou nosili telefon a zároveň tablet. Tehdy se takovým zařízením říkalo phablety. Vraťme se ale na chvíli k displeji, protože ten byl hlavním prodejním argumentem. Jednalo se o 6,3″ SC-LCD s rozlišením 720p. To znamená, že hustota pixelů byla na nízké úrovni, 233 ppi. Je ale potřeba vzít v úvahu fakt, že Mega 6.3 ani neměl v plánu konkurovat po této stránce vlajkovým lodím.

Displej modelu Mega 6.3 plnil svůj účel dobře. Vykresloval obraz s dobrými barvami a docela vysokým kontrastním poměrem. Alespoň pokud jste se drželi ve stínu, protože displej zvládal jen průměrný jas. O přísun energie se starala baterie s kapacitou 3200 mAh, což vystačilo na prohlížení webu nebo sledování televizního pořadu po dobu 8 hodin v kuse. A právě v tom Galaxy Mega 6.3 exceloval – byl to výkonný přístroj pro konzumaci internetu a médií. A dokázal provádět více úloh, navzdory relativně omezenému výkonu, spárovanému s pouhými 1,5 GB paměti RAM.

Dnes nejčtenější

.