Zavřít reklamu

Asi jste už někdy slyšeli o zkratce IMEI. Znamená International Mobile Equipment (Mezinárodní identita mobilního zařízení) a jde o unikátní 15místné číslo, které mají všechna mobilní zařízení. Kromě telefonů jsou jím označeny také tablety a chytré hodinky. Nalezení a kontrola tohoto čísla může být v určitých situacích velmi užitečná, takže je dobré vědět, jak na to.

Proč potřebujete zkontrolovat číslo IMEI?

Číslo IMEI je něco jako řidičský průkaz nebo pas pro vaše mobilní zařízení. Jedinečný identifikátor o něm nese mnoho informací, včetně názvu modelu, stavu zámku operátora a stavu zámku aktivace. Kromě relativně jednoduchých funkcí může číslo IMEI odhalit, zda je mobilní zařízení na černé listině nebo uzamčeno. Když je nahlášena jeho ztráta, číslo IMEI se dostane na černou listinu, což znamená, že se už nepřipojí k žádné mobilní síti s žádnou SIM kartou.

Jak na Samsungu zjistit IMEI

Přesné umístění čísla IMEI na vašem androidovém telefonu se bude lišit v závislosti na značce, mělo by však být vytištěno na krabičce od vašeho zařízení nebo na jeho zadní straně. Číslo IMEI můžete také zkontrolovat přímo v telefonu, stačí provést následující kroky:

  • Jděte do Nastavení.
  • Zaskrolujte úplně dolů.
  • Klepněte na možnost O telefonu.
  • Číslo IMEI uvidíte pod sériovým číslem (pokud má vaše zařízení sloty na dvě SIM karty, uvidíte zde dvě čísla).

Alternativním způsobem je na číselníku v telefonní aplikaci „vyťukat“ kód *#06# (nemusíte potvrzovat klepnutím na ikonu volání).

Jak zkontrolovat, jestli je číslo IMEI na černé listině

Pravděpodobně nebudete muset příliš často kontrolovat vlastní číslo IMEI, může však být užitečné zkontrolovat číslo použitého zařízení. Můžete tak zjistit, zda bylo nahlášeno jako ztracené nebo odcizené. K dispozici je několik bezplatných možností, jako např. IMEI.info nebo IMEIcheck.com. Existují i pokročilejší služby, z nichž nejznámější je zřejmě CheckMEND, ty jsou však zpoplatněny.

Dnes nejčtenější

.