Zavřít reklamu

Koupě chytrých hodinek je pouze prvním krokem k propojenému životu. Jsou vždy „po ruce“, pokud potřebujeme neustálý přístup k důležitým aplikacím a funkcím našeho telefonu. A nyní se hodinky, které běží na operačním systému Wear OS, stanou ještě nápomocnějšími, když aplikace Zprávy na nich umožní nahrávat a odesílat hlasové zprávy bez nutnosti sahat na telefon.

dokumentu popisujícím vše novém o Wear OS Google uvedl, že jeho aplikace Zprávy nyní umožňuje nahrávat a odesílat hlasové zprávy přímo z vašich chytrých hodinek bez nutnosti vytahovat telefon. I když společnost neukázala uživatelské rozhraní pro tuto funkci, lze předpokládat, že přidá vyhrazené tlačítko pro nahrávání zpráv vedle těch pro emotikony a klávesnici.

Aplikace Zprávy v systému Wear OS nicméně aktuálně umožňuje přehrávání hlasových zpráv pouze na telefonu. To se s přidanou podporou nahrávání zřejmě nezmění, takže pro kontrolu nahrávek, které odesíláte, a těch, které přijímáte, bude telefon podle všeho stále potřeba. Jak v této souvislosti poznamenává web 9to5Google, bylo by užitečné, kdyby byl na hodinkách k dispozici přepis hlasové zprávy, i když není podporováno její přehrávání.

Google dodal, že tato novinka se právě začíná zavádět a že široce dostupná bude v příštích několika týdnech.

Chytré hodinky Samsungu s Wear OS koupíte zde

Dnes nejčtenější

.