Zavřít reklamu

Asi nejen vy netrpělivě čekáte vydání ostré verze Androidu 14. Původně se očekávalo, že vyjde již koncem srpna, to se však nestalo. Poté se spekulovalo o datu 5. září, ale opět nic. A podle nejnovějšího leaku to vypadá, že si na něj ještě chvíli počkáme, protože by mohl vyjít ve stejný den, co bude představena řada Pixelů 8.

Po několika vývojářských preview a pěti betaverzích by jeden očekával, že ostrá verze Androidu 14 bude touto dobou putovat na první zařízení. Zatím tomu tak není, a jak to tak vypadá, budeme si muset na něj ještě chvíli počkat. Alespoň podle známého specialisty na Android Mishaala Rahmana, který nyní na sociální síti X (dříve Twitteru) uvedl, Google příslušnou aktualizaci vydá až v říjnu. Podotkl, že toto rozhodnutí bylo učiněno na poslední chvíli a že i výrobci smartphonů očekávali, že technologický gigant novou verzi Androidu vypustí 5. září.

Leaker kromě toho poznamenal, že Google nyní výrobce informuje o tom, že zranitelnosti popsané v protokolu Security Release Notes pro Android 14 budou zveřejněny 4. října. Shodou okolností má společnost 4. října představit nové telefony Pixel 8 a Pixel 8 Pro a hodinky Pixel Watch 2, takže se nabízí, že Android 14 vyjde právě tento den. Vydání ostré verze Androidu až v říjnu by nebylo žádnou novinkou, stalo se to před dvěma lety s Androidem 12.

Android 14 jinak přinese celou řadu vylepšení, jako jsou větší možnosti přizpůsobení zamykací obrazovky, optimalizace pro zařízení s většími displeji, generátor tapet používající umělou inteligenci, lepší ochrana soukromí, nová obrazovka sdílení obsahu nebo prediktivní gesto zpět.

Dnes nejčtenější

.