Zavřít reklamu

Samsung už po světě distribuuje svou nadstavbu One UI 5 Watch založenou na systému Wear OS 4 pro všechny, kteří nemají nejnovější Galaxy Watch6 a ještě jedou na Galaxy Watch5 a Watch4. Aktualizace toho přináší hodně, včetně lepšího sledování zdraví a nových ciferníků. Je zde ale ještě příprava pro podporu funkce Watch Unlock, tedy odemčení vašeho chytrého telefonu jen tím, že máte hodinky na ruce.

S Wear OS 4 přidal Google chytrým hodinkám jedoucím na tomto systému možnost odemykat s hodinkami spárované smartphony s Androidem. Je to vlastně podobné, jako když mohou Apple Watch odemykat spárovaný iPhone, což se hodilo zejména za Covidu při nošení roušek. K odemykání telefonu s nasazenými hodinkami s Wear OS 4 tak nemusíte zadávat PIN, heslo ani jiné biometrické informace. Jedná se o šikovnou funkci, protože můžete odemknout svůj telefon, i když máte mokré nebo špinavé prsty, nebo vás z nějakého důvodu nerozezná rozpoznávání obličeje. Jenže tato funkce zatím není na Galaxy Watch k dispozici, i když by mohla být vydána s budoucí aktualizací softwaru.

Tuto funkci vlastně objevil Mishaal Rahman, a to před pár dny a na Pixel Watch Googlu. Zdá se ale, že bude k dispozici pro všechny chytré hodinky založené na Wear OS 4, logicky tedy i pro Galaxy Watch4, Galaxy Watch5 a Galaxy Watch6. Ærmando totiž její přítomnost potvrdil právě v aktualizaci One UI 5 Watch. Watch Unlock, jak se funkce jmenuje, ale není to samé jako Trusted Devices, což je funkce dostupná na zařízeních Android již léta. Watch Unlock je bezpečnější metoda a skutečně dokáže odemknout spárovaný telefon. Budete-li však chtít tuto funkci použít, musíte počítat s tím, že na svých chytrých hodinkách Samsungu musíte mít nastavené zabezpečení PINem nebo heslem.

Galaxy Watch6 a Watch6 Classic koupíte zde

Dnes nejčtenější

.