Zavřít reklamu

Čekání na odhalení tabletů Galaxy Tab S9 FE a S9 FE+, jež možná doprovodí přírůstek do rodiny smartphonů v podobě Galaxy S23 FE, již podle všeho nebude trvat dlouho. Levnější tablety z korejské produkce byly minulý měsíc náhodně zmíněny na vstupní stránce Bixby, čímž byla potvrzena jejich existence i příchod, se kterým lze v dohledné době počítat. Nyní díky novým informacím získáváme obrázek o evropských cenách obou zařízení. Bohužel to však nejsou příliš povzbudivé zprávy.

Snímek obrazovky získaný serverem SamInsider, jež má mít údajně původ v databázi evropského prodejce, odhaluje počáteční cenu 550 EUR, tedy přibližně 595 amerických dolarů za Galaxy Tab S9 FE s 6 GB RAM a 128GB úložným prostorem. Pro srovnání, cena modelu Galaxy Tab S7 FE z roku 2021 startovala na 530 dolarech za základní model vybavený 4 GB RAM a 64GB úložištěm a za konfiguraci 6 GB + 128 GB si zákazníci připlatili dalších 70. V listopadu 2021 nakonec cena klesla na 430 dolarů, čímž se nabídka stala citelně atraktivnější.

Dále je zde zmíněna počáteční cena 750 EUR Galaxy Tab S9 FE+, což odpovídá zhruba 810 americkým dolarům. Model Plus by tak mohl stát stejně jako nedávno představený Galaxy Tab S9 se startovní cenovkou 800 dolarů, přičemž ta se v českých končinách pohybuje lehce nad 20 000 Kč. Ačkoli kolem hardwarových specifikací dua Galaxy Tab S9 FE panují tajnosti, uniklé informace několika posledních týdnů poskytují určitou představu o tom, co můžeme očekávat. Například 45W kabelové nabíjení tabletu a přítomnost dvou zadních fotoaparátů upřesnil výpis FCC, jež doplňují podpora S Pen a klávesnice.

Po stránce designu Samsung pravděpodobně přistoupí ke stejnému řešení jako u řady Galaxy Tab S9, tím ovšem podle všeho podobnost končí. Mezi očekávané kompromisy, pokud jde o hardwarovou výbavu, patří panel LCD namísto ostrého displeje Dynamic AMOLED modelu Tab S9. Spekulace hovoří také o možnosti, že korejský gigant v případě Galaxy Tab S9 FE a S9 FE+ možná sáhne k vlastní čipové sadě Exynos namísto výkonnější varianty Qualcommu. V tuto chvíli není známo žádné konkrétní datum uvedení na trh, spekuluje se ale o říjnu.

Tablety Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.