Zavřít reklamu

V roce 2018 Samsung zavedl prostřednictvím aktualizace One UI do svých zařízení tmavý režim. Byl tak o celý rok rychlejší než Google. Tmavý motiv vypadá skvěle na obrazovkách typu AMOLED, kterými je vybavena řada smartphonů a tabletů Galaxy, a kromě toho snižuje namáhání vašich očí, když telefon či tablet používáte v noci nebo při slabém osvětlení.

V průběhu let přidaly tmavý motiv androidové aplikace třetích stran, přičemž řada z nich umožňuje ručně přepínat mezi světlým nebo tmavým motivem. Mnoho z nich lze také nastavit tak, aby přepínaly mezi světlým a tmavým motivem podle toho, jestli jste vypnuli nebo zapnuli tmavý režim v celém systému (což lze na každém zařízení Galaxy provést z panelu rychlého nastavení).

Některé aplikace vám však neumožňují tmavý motiv zapnout či vypnout ručně a vždy se řídí nastavením pro celý systém, což může být frustrující, pokud chcete používat některé aplikace s tmavým motivem a zároveň mít obecné uživatelské rozhraní telefonu nastavené na světlý režim. Samsung si je toho podle všeho vědom, protože do nadstavby One UI 6.0 zavedl experimentální funkci, která vám umožní přinutit některé aplikace, aby zůstaly v tmavém režimu, i když je váš telefon nastaven na světlý režim.

Funkci s názvem Dark mode apps (Aplikace s tmavým režimem) je možné na Galaxy S23, S23+ nebo S23 Ultra s One UI 6.0 najít v Nastavení→Rozšířené funkce→Labs. Zdá se však, že Samsung na ní ještě musí zapracovat, protože její použití v tuto chvíli nedává moc smysl. Za prvé, není možné ručně přidávat aplikace, které byste chtěli přinutit, aby zůstaly v tmavém režimu, a za druhé, v aktuálním beta firmwaru One UI 6.0 pro řadu Galaxy S23 je jedinou podporovanou aplikací YouTube.

Je tu však háček – globálně populární videoplatforma vám již umožňuje vynutit si použití světlého nebo tmavého motivu bez ohledu na nastavení vašeho zařízení. Funkce může přinutit YouTube zůstat v tmavém režimu jen tehdy, když je v nastavení aplikace zvolena možnost „Použít motiv zařízení“. Je možné, že Samsung práci na této funkci ještě nedokončil, což by nebylo překvapivé, protože One UI 6.0 se v tuto chvíli nachází v rané beta fázi (a funkce je také označena jako experimentální). Aktualizaci s ostrou verzí nadstavby by měl Samsung začít vydávat koncem října nebo začátkem listopadu.

Dnes nejčtenější

.