Zavřít reklamu

V dnešní době už nestačí jen vyrobit dobrý smartphone. Pokud chcete konkurovat Applu, musíte mít kromě toho i skvělý ekosystém. Téměř každá malá i velká společnost se snaží vyvinout vlastní propojení mezi produkty a ve světě Androidu se to málokomu podařilo tak jako Samsungu. Zde je pět důvodů, proč je ekosystém korejského obra tak skvělý.

Notifikace

Sdílený ekosystém je jen tak dobrý, jak dobrá je vaše schopnost vidět příchozí notifikace na všech vašich připojených zařízeních. Někdy to řeší přímo aplikace. Nainstalujte si do svého smartphonu a tabletu Instagram a na obou zařízeních se oznámení bez problémů zobrazí. Existuje však řada případů, kdy byste mohli chtít pouze určitou aplikaci na jednom nebo druhém zařízení – včetně zmíněného Instagramu, protože postrádá tabletové uživatelské rozhraní.

V takových případech je možné použít aplikaci jménem Samsung Flow, která vaše zařízení Galaxy k sobě přiblíží ještě více než kdy předtím. I když je možná známější jako prostředek pro synchronizaci smartphonu s počítačem s Windows, možné je například spárování Galaxy Z Foldu5 s tabletem Galaxy Tab S9.

Jakmile obě zařízení synchronizujete pomocí shodných kódů v příslušných aplikacích, začnete hned vidět oznámení zrcadlená mezi zařízeními. Aplikace příchozí zprávy a upozornění uchovává v jednom notifikačním kanálu spolu s trvalou ikonou, zatímco služba zůstává spuštěná na pozadí.

Sdílení souborů

Google pro účel sdílení souborů pro androidová zařízení nabízí funkci Sdílení nablízko, ta je však pro řadu uživatelů je však poněkud pomalá. Naštěstí má Samsung svůj vlastní nástroj na sdílení souborů, a to Quick Share. S ním je odesílání dokumentů či jakéhokoli jiného obsahu mezi zařízeními Galaxy maximálně snadné a rychlé. Funguje úplně stejně jako AirDrop Applu.

Zprávy

Stejně jako u sdílení souborů lze nejlepší způsob, jak spárovat třeba zmíněný Galaxy Z Fold5 a Galaxy Tab S9 za účelem posílání zpráv, najít v sekci Připojená zařízení. Tentokrát hledáte možnost volat a psát SMS zprávy z tabletu. Metoda párování je jednoduchá – pokud jste přihlášeni pomocí účtu Samsung, stačí naskenovat QR kód na tabletu pomocí smartphonu. Odtud se na vašem tabletu zobrazí telefonní hovory a zprávy (pomocí aplikace Zprávy Samsung). Chcete jen jedno, nebo druhé? Můžete je vypnout pomocí přepínačů v nastavení.

Kromě Zpráv Samsungu můžete použít i další aplikace pro zasílání zpráv, jako je Instagram nebo Telegram. U nich však tato funkcionalita není vždy dokonalá.

Fotky

Řada uživatelů zařízení Galaxy si své fotografie pravděpodobně automaticky zálohuje do aplikace Fotky nebo jiných alternativ dle jejich výběru, pokud však dáváte přednost posílání kolekcí fotografií mezi svými zařízeními, je to díky ekosystému Samsungu snadné. Jeho ekosystém má ve skutečnosti svou vlastní metodu zálohování fotek a videí, a to prostřednictvím cloudového úložiště Microsoftu. Nevýhodou však je, že tato možnost je placená (budete si muset vybrat jeden z nabízených předplatitelských plánů). Mnoho uživatelů Apple platforem ale OneDrive používá také. jeho výhoda je právě v tom, že je multiplatformní.

 

Lokalizace zařízení

Asi se vám už někdy stalo, že jste někde zapomněli svůj telefon či tablet. Díky ekosystému Samsungu není vše doslova ani přeneseně ztraceno, protože korejský gigant vám umožňuje snadno sledovat polohu vašich zařízení (kromě toho je můžete i prozvonit či zamknout). Pokud máte účet Samsungu, stačí jen přejít na stránky služby SmartThings Find a vybrat své ztracené zařízení, ať už je to telefon, tablet, hodinky, či jiné zařízení Galaxy. Není to tak obsáhlé, jako Najít Applu, ale pořád lepší, než nic.

Dnes nejčtenější

.