Zavřít reklamu

Společnost Meta se údajně chystá ukončit podporu odesílání zpráv napříč aplikacemi Instagram a Facebook Messenger. Tato funkce byla s velkou slávou oznámena na podzim roku 2020. Nyní to však vypadá, že po necelých třech letech bude „zaříznuta“.

Podle screenshotu, který sdílel leaker a softwarový inženýr Alessandro Paluzzi, uživatelé možná už nebudou moci na Instagramu chatovat se svými přáteli z Facebooku od poloviny října, kdy se stávající vlákna konverzací mají změnit na „pouze na čtení“. Paluzzi neodhalil žádné další informace týkající se chystané změny, zdá se však, že jeho snímek obrazovky ukazuje zprávu z Instagramu, jež vyzývá uživatele, aby se přesunuli na Facebook či Messenger a pokračovali ve svých konverzacích na těchto platformách.

Meta se k údajné změně nevyjádřila, takže není jasné, proč by tento krok podnikala. Pokud jej skutečně učiní, velmi pravděpodobně může čekat ostrou reakci ze strany uživatelů. V digitálních kuloárech se však spekuluje o tom, že by to mohlo být kvůli regulační kontrole, protože propojení dvou obřích platforem sociálních médií, jako je Facebook a Instagram, mohlo být porušením antimonopolních zákonů na pro Metu klíčovém trhu, tedy USA.

Za zmínku stojí, že v průběhu let Meta usilovně pracovala na propojení Facebooku a Instagramu. Kromě zasílání zpráv napříč platformami sociální gigant také umožňuje uživatelům sdílet příběhy, příspěvky a krátká videa (Reels) napříč těmito dvěma globálně populárními platformami. Pokud opravdu ukončí podporu odesílání zpráv mezi nimi, není vyloučeno, že v budoucnu zmizí další integrační funkce.

Dnes nejčtenější

.