Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že příští vlajková řada Samsungu Galaxy S24 bude na rozdíl od té letošní používat dva čipy – Snapdragon 8 Gen 3 a Exynos 2400. To nyní potvrdil známý leaker s tím, že Evropa se dočká verze s druhým jmenovaným. Jiný leaker však tvrdí, že se to nebude týkat všech modelů, ale jen základního a „pluskového“.

Legendární leaker Ice Universe tento týden potvrdil, že řada Galaxy S24 bude minimálně v Evropě používat čip Exynos 2400, který bude nástupcem loňského Exynosu 2200. Podle jiného leakera jménem Setsuna však budou verzi s chystaným vlajkovým čipem Samsungu na starém kontinentu používat jen modely S24 a S24+ a nejvyšší model, tedy S24 Ultra, prý bude na všech trzích pohánět čipset Snapdragon 8 Gen 3.

Ice Universe vedle toho potvrdil specifikace Exynosu 2400. Čip tak má disponovat jedním vysoce výkonným procesorovým jádrem Cortex-X4 taktovaným na 3,16 GHz, dvěma jádry Cortex-A720 s frekvencí 2,9 GHz, třemi dalšími jádry Cortex-A720 s frekvencí 2,6 GHz a čtyřmi jádry Cortex-A520 taktovanými na 1,95 GHz. Kromě toho by měl být vyráběn pomocí vylepšeného 4nm procesu Samsung Foundry. Oproti Exynosu 2200 by tak měl být nejen podstatně výkonnější, ale i energeticky efektivnější. Lze předpokládat, že výkonově bude se Snapdragonem 8 Gen 3 minimálně srovnatelný.

Řada Galaxy S24 je ještě daleko, s největší pravděpodobností bude představena začátkem příštího roku. My samozřejmě nemáme žádné zdroje, které by nám jedno nebo druhé potvrdily či vyvrátily, můžeme jen vyslovit naše přání. Tím je logicky to, aby Samsung na evropském kontinentě zůstal u řešení společnosti Qualcomm. Ostatně právě i čipset amerického výrobce má jistě vliv na lepší prodeje řady Galaxy S23 nad Galaxy S22, kterou u nás poháněl právě Exynos Samsungu.

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.