Zavřít reklamu

Samsung na svých zařízeních poskytuje řadu funkcí, které pomáhají prodloužit výdrž baterie. Můžete například použít funkci automatické optimalizace, která je dostupná téměř na všech telefonech Galaxy. Pokud si však myslíte, že můžete ušetřit baterii svého zařízení Galaxy zavřením aplikací, pak jde z vaší strany o nedorozumění, protože interní systém Galaxy funguje jinak.

Samsung navrhl svůj interní systém Galaxy tak, aby jeho telefony a tablety spravoval přesně a zároveň optimalizoval funkce tak, aby spotřebovávaly méně energie. Pokud tedy zavřete nějakou aplikaci, automaticky přejde do stavu pozastavení pomocí inteligentní správy systému. Takto budou soubory dané aplikace spravovány operační pamětí, aby byly k dispozici pro případ, že ji budete chtít znovu otevřít.

Pokud ale půjdete o krok dál a budete si myslet, že tím, že vynutíte zastavení aplikace, ušetříte baterii, pak máte napůl pravdu a napůl se mýlíte. Pokud nechcete používat jakoukoli aplikaci po dlouhou dobu, pak ano – můžete vynutit její zastavení a šetřit tak baterii vašeho zařízení, protože nebude spotřebovávat energii na pozadí. Pokud ji však budete často otevírat, bude to mít na baterii naopak negativní dopad, jelikož po jejím vynuceném zastavení se odstraní ze správy operační paměti, a když ji otevřete, celý proces se restartuje, což spotřebovává baterii naopak více.

Jestli však chcete šetřit baterii telefonu, máte k dispozici několik dalších možností, jako je aktivace Úsporného režimu (Nastavení→Péče o baterii a zařízení→Baterie). Ten prodlouží výdrž na úkor výkonu vašeho zařízení. V případě nouze můžete také ušetřit baterii zapnutím režimu Letadlo (Nastavení→Připojení), který výdrž prodlouží vypnutím bezdrátových funkcí, včetně mobilní sítě, Wi-Fi a Bluetooth.

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.