Zavřít reklamu

Někteří významní poskytovatelé cloudových služeb ještě ne tak dávno uživatelům nabízeli neomezené úložiště. To se však začalo v posledních několika letech měnit – Google v roce 2021 ukončil neomezené úložiště pro uživatele aplikace Fotky a před pár dny Dropbox ukončil neomezené úložiště u svého na podniky zaměřeného plánu Dropbox Advanced. Nyní se k nim přidává Microsoft se svým úložištěm OneDrive.

Jak informoval web TechRadar, Microsoft v tichosti zrušil OneDrive pro firmy (Plán 2). Tento plán dříve umožňoval uživatelům ukládat na servery softwarového giganta tolik dat, kolik chtěli, za pouhých 10 dolarů měsíčně (asi 220 Kč), tedy za předpokladu, že jejich firma/organizace měla na tento plán nárok.

To znamená, že noví zákazníci z byznysové éry si nyní budou moci koupit jen OneDrive pro firmy (Plán 1). Tento plán stojí měsíčně 5 dolarů (zhruba 110 Kč) za uživatele, úložiště je však omezeno na 1 TB. V závislosti na počtu uživatelů může jeho kapacita v rámci firmy či organizace dosáhnout až 5 TB.

Microsoft nesdělil, proč ruší oblíbený byznysový plán OneDrive pro firmy, které si nechtějí předplatit celou sadu Microsoft 365. Redmondský obr toto každopádně udělal již dříve, když v roce 2015 ukončil neomezené úložiště OneDrive pro zákazníky Office 365. Připomeňme, že Samsung s Microsoftem úzce spolupracuje a do zařízení Galaxy OneDrive přímo instaluje. Doufejme tedy, že to začne a skončí jen u firemních zákazníků a s ostatními plány se dále nijak hýbat nebude.

Dnes nejčtenější

.