Zavřít reklamu

Pokud už nosíte zařízení Garmin, s největší pravděpodobností to myslíte s nějakým sportem vážně, ne tedy nutně profesionálně. Proč ale nepropojit tyto hodinky amerického výrobce s jednou z nejoblíbenějších platforem pro běžce a cyklisty? Navíc pokud jste ji třeba používali již dříve, ať už s Galaxy Watch nebo Apple Watch. 

Velkou výhodou aplikace Strava je, že je vlastně jedno, jestli používáte hodinky Applu, Samsungu, řešení společnosti Garmin nebo jiné. Ve Stravě totiž můžete poměřovat své aktivity s přáteli multiplatformě, ať už kdokoli používá zařízení jakékoli. Navíc toto neznamená, že byste neměli své aktivity v Connectu. Spárování účtů Strava a Garmin Connect je jednoduché. Jen se ujistěte, že máte obě aplikace stažené ve smartphonu. 

Strava v Google Play

Jak propojit hodinky Garmin se Stravou 

  • Na spárovaném smartphonu otevřete aplikaci Garmin Connect. 
  • Klepněte na záložku Více nebo Nastavení (ikona s třemi tečkami nebo třemi linkami). 
  • Sjeďte dolů a vyberte Nastavení. 
  • Zvolte Připojené aplikace. 
  • Zde už jen vyberte aplikaci Strava a níže klepněte na Souhlasím. 
  • Můžete být požádání o přihlášení se ke svému účtu ve Stravě. Jakmile zadáte přihlašovací údaje k účtu, klepněte na Autorizovat. 

Když propojíte své účty Garmin a Strava, aktivity uložené v Garmin Connect se automaticky synchronizují se Stravou. Pokud své aktivity ve Stravě nevidíte, možná budete muset vynutit novou synchronizaci. To uděláte v záložce You v pravém dolním rohu, kde v kartě aktivity vynutíte synchronizaci posunutím obrazovky dolů. Pokud vaše zařízení Garmin neodesílá vaše tréninky do Stravy, možná nemáte povoleno oprávnění Aktivity. 

Ještě ale jeden detail: Garmin Connect vám umožňuje vaše aktivity po jejich dokončení upravovat. I když se aktivita bude synchronizovat se Stravou, je dost pravděpodobné, že provedené úpravy (jako například úprava vzdálenosti) se synchronizovat nebudou – synchronizují se totiž pouze původně zaznamenaná data.

Hodinky Garmin koupíte zde

Dnes nejčtenější

.