Zavřít reklamu

Společnost Garmin v úterý oznámila, že koupila americkou značku audio řešení JL Audio. Ta je známá především svými špičkovými reproduktory, zesilovači a subwoofery. Nejedná se tak zrovna o oblast, kde by se Garmin nějak angažoval, protože v jeho portfoliu najdete leda tak námořní rádia a řešení pro řidiče kamionů. Znamená to tedy, že se od společnosti dočkáme i sluchátek? 

Jedním z hlavních důvodů, proč si koupit chytré hodinky od velké společnosti, je jejich snadná synchronizace i se sluchátky značky. Galaxy Watch se ideálně párují s Galaxy Buds, Apple Watch s AirPods a Pixel Watch s Pixel Buds. To je především ten důvod, proč je oznámení společnosti Garmin tak vzrušující, tedy že by výrobce chytrých hodinek vytvořil i vlastní sluchátka, která s nimi ideálně komunikují.

Jenže při bližším pohledu na společnost JL Audio se zdá, že značka vlastně dosud žádná skutečně bezdrátová sluchátka nevyrobila. TechRadar, který o akvizici informoval jako první, však tvrdí, že by se to mohlo změnit. Uvedl k tomu, že TWS sluchátka jsou jasnou „škvírou v brnění Garminu“ a že obě společnosti mohou spolupracovat na výrobě vlastního řešení bezdrátových sluchátek. 

„Rozsáhlé zvukové zkušenosti JL Audio vytvoří nové příležitosti k poskytování prémiových zvukových funkcí na široké škále našich trhů a produktů,“ uvádí tisková zpráva generálního ředitele společnosti Garmin Cliffa Pemblea. V ideálním případě by tato široká škála produktů zahrnovala i bezdrátová sluchátka, a to třeba s nějakými fitness funkcemi. Je ale klidně možné, že se Garmin bude jen držet těch oblastí, ve kterých se již nyní specializuje, a technologie JL Audio mu poslouží jen ke zlepšení kvality jeho řešení pro lodě a nákladní automobily. Byla by ale jistě škoda takový potenciál zahodit.

Hodinky Garmin koupíte zde

Dnes nejčtenější

.